10 rzeczy, które mężczyzna powinien umieć

O tym, że prawdziwy mężczyzna powinien zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna – możemy już zapomnieć. Współcześnie wszyscy stawiamy na wszechstronność.

Reklama

męszczyzna1. Naprawa kranu

Nie chodzi tutaj o skomplikowane hydrauliczne zabiegi, ale o szybkie założenie uszczelki tak, aby woda nie kapała przez najbliższy miesiąc.

2. Przeinstalowanie systemu

Dziś bez komputera jak bez ręki. Co jeśli nagle coś się zawiesi, zepsuje i przestanie działać? Prawdziwy mężczyzna nie dzwoni do kumpla, ale sam wkracza do akcji.

3. Prasowanie koszul

Może wydawać się, że to zajęcie dla kochającej mamy lub żony. Kobiety jednak rzadko zakładają koszule, więc prawdziwemu mężczyźnie nie przystoi biegać z taką błahostką do którejś z nich.

4. Rozliczenie się

Nie wchodzi tutaj w grę zaniesienie PITów do księgowej. Prawdziwy mężczyzna sam potrafi znaleźć wzory podatkowe 37 i rozliczyć podatek. Nikt nie musi przypominać mu, że czas na rozliczenie dobiega już końca.  Prawdziwy mężczyzna pamięta o wszystkich terminach i nigdy nie czeka na ostatnią chwilę.

5. Jazda samochodem

Chodzi o taką jazdę, aby nie dostawać mandatów za przekroczenie szybkości raz w miesiącu i nie martwić się o ściąganie blokady założonej z powodu parkowania w niedozwolonym miejscu.

6. Obiad

Prawdziwy mężczyzna nigdy nie czeka aż ktoś podsunie mu pod nos coś do jedzenia. Potrafi sam zrobić sobie coś, na co właśnie ma ochotę, nie pytając, gdzie jest patelnia i ile dodać soli.

7. Powieszenie obrazu

Tutaj nie liczy się tylko przybicie gwoździa. Ważny jest też wybór miejsca oraz powieszenie obrazu prosto i symetrycznie.

8. Sprzątanie

Wrzucenie ubrań do szafy i wyniesienie śmieci to jeszcze nie sprzątanie. Należy pomyśleć tutaj o myciu okien, odkurzaniu, posprzątaniu łazienki.

9. Opowiadanie kawałów

Istotna jest tutaj umiejętność dobrania kawału do sytuacji. Oczywiście nie opowiadanie kawału o teściowej, kiedy akurat rodzice przyjechali na obiad, albo też kawału o blondynkach przy koleżance z pracy – blondynce.

10. Płakanie na filmach

Nie trzeba płakać na każdym filmie. Są jednak takie, które poruszyłyby nawet głaz, więc nie powinno się ukrywać kilku łez przy okazji końcowej sceny.

Jak widać, dla prawdziwego mężczyzny nie ma rzeczy niemożliwych. Oczywiście nie znaczy to, że prawdziwy facet będzie wszystkie te rzeczy wykonywał codziennie. Warto zostawić sobie kilka w zanadrzu, aby móc w razie czego zaskoczyć świat swoją męskością.

Stopka autorska: wzory podatkowe 37 – http://pit37.info.pl/formularze.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz