3 rzeczy, których nie powinniście robić sąsiadowi

UWAGA: Artykuł zawiera osobiste poglądy autora za które serwis nie bierze odpowiedzialności.

Niektórzy sąsiedzi naprawdę potrafią zajść nam za skórę. Bardzo często chcielibyśmy odwdzięczyć się im pięknym za nadobne. Ale są rzeczy, których robić nie powinniśmy. Zobacz trzy z nich.

Reklama

1. Zmiana danych w deklaracjach podatkowych

wkurzony facetPozostawienie sąsiadowi płonącej torby na wycieraczce może nie jest dowcipem najwyższych lotów, ale ujdzie, jeśli sąsiad zasłużył. Nawet, jeśli w torbie znajdują się psie odchody. Ale jeśli twój sąsiad rozlicza właśnie PIT za 2011 rok, a tobie przyjdzie do głowy przechwycić jego druki i coś w nich namieszać, to powinieneś się poważnie zastanowić. Formularze podatkowe są specyficznym dokumentem i należałoby odpowiednio do nich podejść. Jeśli nawet udało by nam się przejąć niedostarczone jeszcze deklaracje, wprowadzone przez nas zmiany mogłyby odbić się na nas. Sprawa byłaby zbyt poważna, a z pewnością nie chcielibyśmy aby jej konsekwencje spadły na naszą osobę. Dlatego lepiej pozostać przy torebce.

2. Zabicie domowego pupila

Pamiętajmy – nawet jeżeli nasz sąsiad jest ostatnią świnia, to posiadana przez niego świnia nie musi nią być. Dotyczy to także psa. Nawet, jeśli całymi dniami szczeka, czym doprowadza nas do szału. Już lepiej podrzucić mu do miski wypełnione przez sąsiada druki PIT, które wpadły w nasze ręce (to odsunie od nas podejrzenia). Jeśli zwierzę zachowuje się nieodpowiednio jest to tylko wina jego właściciela. I powinniśmy o tym pamiętać, kiedy planujemy wymierzyć mu karę. Dobrym pomysłem byłaby płonąca torba z kupą głośnego pupila.

3. Podpalenie samochodu

Może i w „Rodzinie Soprano” byłby to dobry pomysł, ale w prawdziwym życiu powinniśmy unikać takich rozwiązań. Już nie tylko chodzi tutaj o konsekwencje, jakie moglibyśmy ponieść z racji takiego zachowania. Chodzi o to, że jeśli auto jest ubezpieczone, nasz nielubiany sąsiad dostanie odszkodowanie i to najpewniej wyższe, niż cena, jaką uzyskałby przy sprzedaży tego auta. Więc tego dnia nie pojedzie do pracy i jeszcze zarobi spore pieniądze. Chyba nie o to nam chodziło. Już lepiej podpalić torbę na jego wycieraczce.

Stopka autorska: PIT za 2011 rok – http://rozliczam-pit.info

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz