5 fetyszy, które powinny Cię zaskoczyć

Podniecenie na widok stóp, czy obcowania z bielizną nie zaskakuje już dziś nikogo. Są jednak fetysze, z istnienia których nie każdy zdaje sobie sprawę.

Reklama

bieliznaFetyszyzm uznawany jest za jedno z zaburzeń preferencji seksualnych. Dotknięte nią osoby mogą osiągnąć satysfakcję seksualną głównie lub jedynie za sprawą obiektów zwanych fetyszami. Schorzenie to przybiera różne formy i wiele z nich jest znana za sprawą kultury popularnej, która przedstawia je najczęściej w strywializowanej formie, jak choćby pobudzenie seksualne wywoływane widokiem bielizny. Są jednak inne rodzaje fetyszyzmu, o których nie mówi się często.

Oto 5 z nich

1. Klizmafilia

Satysfakcja seksualna osiągana przez wlew doodbytniczy, czyli lewatywę. Jakkolwiek zabieg ten nie wydaje się należeć do najprzyjemniejszych, to osoby cierpiące na tę przypadłość nie są w stanie odbyć stosunku bez niego.

2. Akrotomofilia

Osoby dotknięte tą przypadłością są w stanie osiągnąć spełnienie tylko w przypadku obcowania z ludźmi pozbawionymi kończyn.

3. Myzofilia

Brud najczęściej kojarzy się nam z czymś, czego chcemy się pozbyć. W przypadku osób cierpiących na Myzofilię jest zupełnie odwrotnie. Ba! Potrzebują one brudu do osiągnięcia satysfakcji seksualnej.

4. Urofilia

W przypadku urofilii spełnienie jest możliwe tylko za sprawą obcowania z moczem.

5. Koprofilia

Jest schorzeniem podobnym do urofilii, z tą różnicą, że dotknięte nią osoby odczuwają podniecenie w przypadku kontaktu z odchodami.

Bo fantazja jest od tego…

Seksuologowie zgodnie twierdzą, że nie każde skłonności o charakterze fetyszystycznym są oznaką do niepokoju. Jeśli w sypialni używamy różnych gadżetów, ale możemy obejść się bez nich, to  nie ma powodów do zmartwień. Nawet jeśli niektóre stosowane przez nas praktyki mogą wydawać się dewiacyjne, jeśli odbywają się za zgodą wszystkich biorących w nich udział stron, to z naukowego punktu widzenia wszystko pozostaje w normie. Do seksuologa powinni zgłosić się ci, którzy bez swoich fetyszy nie są w stanie odbyć stosunku.

Stopka autorska: Bielizna to za mało

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz