5 najlepszych hoteli lotniskowych

W wielu miastach na świecie bezpośrednio przy lotnisku znajduje się hotel, którego głównym atutem jest właśnie jego położenie. W ich ofercie znajdziemy nie tylko możliwość noclegu, ale także usługi gastronomiczne, rekreacyjne oraz zaplecze konferencyjne. Często ułatwiają swoim gościom życie, umożliwiając odprawę przed lotem, wydruk karty pokładowej czy sprawdzenie terminów przylotów i odlotów.

Reklama

hotel SheratonPrezentowana poniżej dziesiątka charakteryzuje się różnorodnością pod względem jakościowym oraz cenowym i co istotne dotyczy europejskich hoteli lotniskowych.

Na lotnisku Schiphol w Amsterdamie stosunkowo niedawno uruchomiono niskokosztowy hotel sieci Citizen M. Jest on bezpośrednio połączony z Terminalem 3. W Citizen M Hotel Amsterdam Airport dla wszystkich gości opracowano indywidualny system obsługi, dlatego mają oni możliwość wyboru np. godziny porannego budzenie czy żądaną temperaturę w pokoju. Można również zatrzymać na kolejny pobyt swoją kartę do pokoju, służącą również jako przywieszka bagażowa. Hotel dysponuje nieodpłatnym Internetem WiFi i całodobowym bufetem. Co istotne jest to hotel dostępny również dla mniej zamożnych klientów, bowiem doba kosztuje około 280 złotych.

W pobliżu tego samego lotniska znajdują się również hotele grupy Sheraton, a dokładniej pięciogwiazdkowy Sheraton Amsterdam Airport Hotel and Convention Centre, ten ogromny obiekt posiada ponad 400 pokoi i 20 sal konferencyjnych, dlatego jego klientami są głównie goście biznesowi. Jak przystało na tak wysoki standard hotel jest bardzo elegancki, dla klientów przygotowano również centrum odnowy biologicznej, saunę i łaźnię. Takie luksusy oczywiście swoje kosztują, pokój w tym lotniskowym hotelu kosztuje średnio 175 euro.

Pięć gwiazdek posiada również hotel Sofitel Athens Airport położony po drugiej stronie ulicy prowadzącej do portu lotnicze w Atenach. Każdy z 345 pokoi jest specjalnie wyciszony, tak by gościom nie przeszkadzały startujące i lądujące samoloty. Hotel Sofitel również dysponuje salami spotkań dla prawie 600 osób oraz świetnie wyposażonym centrum biznesowym, prawdziwym rarytasem jest kryty basen z widokiem na lotnisko, ceny za pokój zaczynają się od 165 euro.

Sheraton Amsterdam Airport Hotel

Czwartym prezentowanym przez nas obiektem jest Sheraton Brussels Airport. Ten pięciogwiazdkowy hotel znajduje się około 25 metrów od bramy lotniska, 294 pokoje oraz restauracje dostępne są przez 24 godziny na dobę. Wśród klientów na duży plus zasługuje restauracje Gullivers, która oferuje szeroką gamę belgijskich piw.

Tuż przy Kopenhaskim lotnisku znajduje się Hilton Copenhagen Airport hotel, który posiada bezpośrednie przejście do Terminalu trzeciego. Na gości czeka prawie 400 pokoi i podobnie jak u swoich poprzedników mogą oni liczyć na całodobową obsługę. Z dodatkowych atrakcji hotel oferuje siłownię otwartą 24 godziny na dobę i kryty basen, czy masażyści. Oczywiście nie można zapominać o zapleczu konferencyjnym, które składa się 15 sal spotkań i dwóch centrów biznesowych. Za dobę hotelową trzeba zapłacić aż 225 euro.

Stopka autorska: hotele – http://www.esky.pl/hotele

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz