5 posiłków dziennie to podstawa!

Otyłość to choroba XXI wieku. W Stanach Zjednoczonych, od marca, zostanie wprowadzony zakaz sprzedawania słodzonych napojów w opakowaniach większych niż 475ml. Koniec z napojami gazowanymi w kinach, barach, stołówkach szkolnych itp. Po co to wszystko? Jest to działanie, które ma położyć kres otyłości, sprawić, że ludzie będą wyglądali i czuli się zdrowo. Czy to pomoże? Czy ograniczenie słodzonych napojów wystarczy, by zrzucić zbędne kilogramy?

Reklama

Odpowiedź wydaje się być oczywista. Nagromadzenie się tkanki tłuszczowej to proces, który nie jest efektem kilku dni niezdrowego trybu życia. Tutaj, mówi się o tygodniach, miesiącach, a nawet latach. Chcąc odwrócić tę przykrą sytuację, należy więc w podobny, dość długi sposób zacząć walczyć z otyłością. Nie chodzi o to, by nie jeść przez tydzień. To nie doprowadzi do niczego dobrego. Zafundujemy swojemu organizmowi szok, którego skutki mogą być leczone nawet w szpitalu. Odchudzanie to proces wymagający cierpliwości i wiedzy. Tu nie trzeba eksperymentować, wystarczy bazować na opinii żywieniowców.
Okazuje się, że doskonałym sposobem na prowadzenie zdrowego trybu życia (przynajmniej w kwestiach żywieniowych) i zrzucenie zbędnych kilogramów jest spożywanie pięciu posiłków dziennie. Oczywiście, należy wyznaczyć pewien rytm w tej kwestii. Najlepiej jeść mniej więcej co 3-4 godziny. Co więcej, nie ma mowy o podjadaniu! Wiele osób bardzo chce schudnąć, jednak nie może zapomnieć o przekąskach między posiłkami. Trzeba powiedzieć, że jest to zdecydowanie zabronione. Wtedy zaburzamy cały rytm odpowiednio skonstruowanego cyklu żywienia, który ma nas doprowadzić do zdrowego trybu życia. Nie wolno zapominać o śniadaniu, jednak należy zapomnieć o jedzeniu w pośpiechu. Jedz wtedy, kiedy masz na to czas. Jeśli wydaje Ci się, że nie masz czasu, to rzuć wszystko na 15 minut i idź na drugie śniadanie czy jakiś lunch. Będzie to czas przyjemnego i zdrowego odpoczynku, który sprawi, że będziemy czuć się lepiej, zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Dzięki regularnemu spożywaniu posiłków, możesz uniknąć wielu chorób serca, cukrzycy, depresji itp. Wydaje się to takie łatwe… Aby móc zapomnieć o różnego rodzaju schorzeniach, wystarczy jedynie jeść 5 razy dziennie. Czy to naprawdę takie trudne, by znaleźć co 3-4 godziny jakieś 15-30 minut na zjedzenie jakiegoś posiłku? Zastanów się. Zacznij regularnie jeść i obserwuj, jak zmienia się Twoje ciało i samopoczucie. Czy nie jest lepiej?

Stopka autorska: zdrowego trybu życia – http://e-zdrowie.info.pl/kategoria/zdrowie/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz