5 sposobów na wczasy dla seniorów

SeniorKto planuje wczasy dla seniorów, powinien wziąć pod uwagę wiele zmiennych. W tym także tych zdrowotnych. Oto kilka wybranych kierunków.

Senior ma swoje wymagania. Czasem łączy je z wymaganiami lekarzy. Odpowiednie wczasy dla seniorów powinny na nie odpowiadać.

Na spokojnie: rejs po fiordach Skandynawii

Osoby starsze nie zawsze mają pełną swobodę w wyborze kierunku wyjazdu wakacyjnego. Planując wczasy dla seniorów należy uwzględniać trapiące ich schorzenia i przeciwwskazania. Choćby te dotyczące temperatury otoczenia. W końcu nie każdy senior zniesie czterdziestostopniowe upały.

Dla takich osób odpowiednią ofertą mogą być rejsy wzdłuż wybrzeża Skandynawii. Fiordy Norwegii czy wyspy Szwecji to piękne widoki, umiarkowane temperatury i spokój, tak potrzebny wielu starszym osobom. Tego rodzaju wczasy dla seniorów to także sposób na oderwanie się od tandety, jaka dominuje w wielu miejscowościach wypoczynkowych w Polsce.

Na ciekawie: zamki Europy

Ci, którzy mogą podjąć nieco większy wysiłek, powinni zainteresować się wycieczkami objazdowym. Jedną z nich jest objazd najciekawszych zamków Europy. Tych jest oczywiście wiele, warto więc zdecydować się na takie, które są szczególnie warte uwagi.

Na liście na pewno powinien znaleźć się więc zamek Neushwanstein w Bawarii, znany z czołówek filmów Disneya czy któryś z pałaców nad Loarą. Warto wybrać się do Wielkiej Brytanii, gdzie zamków jest wiele i nie zapomnieć o twierdzach hiszpańskich. Słowem – taka wyprawa to wczasy dla seniorów z prawdziwego zdarzenia: zajmuje dużo czasu, ale za to pozwala zobaczyć kawał świata.

Na sportowo: narty w Austrii

Wśród seniorów sporo jest też takich, którzy utrzymują wysoką sprawność fizyczną. Dla nich ciekawą opcją może być dobrze zorganizowany wyjazd narciarski. Co rozumieć pod pojęciem dobrze zorganizowany?

Choćby to, że wybrane kwatery znajdują się w bliskiej odległości od stoku, tak żeby nie trzeba było daleko chodzić (lub organizator zapewnia sprawny dojazd). Lub to, że stoki będą doskonale przygotowane.

Takie wymagania sprawiają, że wczasy dla seniorów narciarzy mogą być organizowane jedynie w krajach alpejskich. Najbliższym i najtańszym wydaje się być Austria. W związku z czym to właśnie ona jest polecana w niniejszym przeglądzie.

Na rodzinnie: dwa tygodnie w Prowansji

Niektórzy dziadkowie uwielbiają zabierać na wakacje wnuki. Gdzie mogą pojechać? Żeby połączyć wysoki komfort z ciekawą okolicą, piękną pogodą i atrakcjami także dla młodszych, trzeba opuścić Polskę. I pojechać gdzieś na południe Europy. Choćby do Francji.

Prowansja łączy wszystkie powyższe wymagania. Jest tam w miarę ciepło. Atrakcji jest masa, a warunki do spania – komfortowe. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie mieszkanie i jechać. Reszta jakoś się ułoży, między Saint Tropez a Alpami.

Na oszczędnie: na plaży w Egipcie

Chociaż wielu seniorów wybiera wakacje w nieco chłodniejszym klimacie (ze względów zdrowotnych), wielu może i chce odpoczywać w wysokiej temperaturze. Dla tych, którzy nie chcą wydawać za dużo (lub nie mają takich możliwości) opcją może być pobyt w Egipcie.

Jako wczasy dla seniorów, którzy oczekują przede wszystkim odpoczynku i pełnej obsługi za nieduże pieniądze, Egipt może być atrakcyjnym kierunkiem.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz