ABC szczotkowania włosów

Codzienna pielęgnacja włosów, o której nie można pod żadnym pozorem zapominać, obejmuje m.in. staranne ich szczotkowanie, zwłaszcza po przebudzeniu. Każda dbająca o siebie kobieta, zwłaszcza jeżeli posiada długie lub półdługie włosy, wykonuje tę czynność przynajmniej raz dziennie.

Reklama

I choć szczotkowanie z pozoru wydaje się banalną czynnością, sporo osób popełnia podczas jej wykonywania wiele czasami nawet poważnych błędów, które odbijają się na wyglądzie fryzury. Jakie są zatem zalety szczotkowania włosów i jak powinno się prawidłowo wykonać tę czynność?

Dlaczego? Pierwszym błędem, który popełnia wiele osób, jest zbyt częste szczotkowanie włosów. Największym zagrożeniem dla włosów w przypadku takiego postępowania to możliwość ich uszkodzenia – wielokrotnie szarpane włosy mogą się łamać, wypadać itp. Włosy mogą ucierpieć również w wyniku złego doboru szczotki lub grzebienia. Dodatkowo częste szczotkowanie włosów w ciągu dnia może doprowadzić do ich przetłuszczenia – czego chyba każdy chce uniknąć.Podstawową korzyścią wynikającą ze szczotkowania włosów jest to, że pomaga ono w rozprowadzaniu łoju na całej ich długości, dzięki czemu zyskują one więcej blasku, a także naturalną ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Takie szczotkowanie może być więcświetnym sposobem na poprawę wyglądu włosów, jednak nie można wykonywać go zbyt często – jeden raz w ciągu dnia, góra dwa razy, w zupełności wystarczy.

Najlepiej sprawdzają się szczotki do włosów, które wykonano z włosia naturalnego. Dobrze sprawdza się również plastikowa szczotka do włosów, ale pod warunkiem, że jej końcówki są zaokrąglone. Ważny jest również wybór odpowiedniego grzebienia. Najlepszy jest taki grzebień, który posiada szeroko rozstawione ząbki. Dzięki temu można dobrze rozczesać włosy, zmniejszając tym samym ryzyko ich uszkodzenia. Warto pamiętać o tym, aby nigdy nie rozczesywać mokrych włosów szczotką. Do rozczesania mokrych lub wilgotnych włosów zdecydowanie lepiej nadaje się grzebień.

Pamiętać należy również o odpowiedniej higienie związanej z takimi przyborami jak szczotka do włosów czy grzebień. Należy je myć przynajmniej raz w tygodniu, zaś po każdym szczotkowaniu usuwać z nich resztki włosów. Nie powinno się także pożyczać ich innym osobom, gdyż to najlepsza droga do roznoszenia drobnoustrojów i bakterii.

Warto też poświęcić dłuższą chwilę na wybór odpowiedniej szczotki do włosów – jeżeli zdecydujemy się na zakup szczotki dobranej do naszych indywidualnych potrzeb – długości włosów, ich kondycji itp. – na pewno na tym zyskają.

Stopka autorska: zakup – http://zentropy.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz