Zastosowanie agregatów prądotwórczych

Nie raz i nie dwa zdarzyło się, że zostaliśmy pozbawieni dopływu prądu. A to awaria, a to zapomnieliśmy zapłacić rachunków. To jednak nie jest wielki problem. Zwykły obywatel sobie poradzi. Gorzej, jeżeli działalność zakładów przemysłowych zostaje zachwiana przez brak dostaw prądu. Wtedy cała produkcja staje, a firma musi doliczać się kolejnych strat.

Reklama

agregat prądotwórczyJest jednak wyjście, które pozwoli na ich uniknięcie. Chodzi oczywiście o agregaty prądotwórcze. Większość firm nie może sobie pozwolić na zatrzymanie działalności z tak błahego powodu, jak awaria w elektrowni czy zerwanie linii wysokiego napięcia. Dlatego też, inwestują w agregaty. Takie urządzenie o odpowiedniej mocy to spory wydatek, jednak może on zwrócić się bardzo szybko. Kilka niespodziewanych awarii, a agregat się spłaci.

Skąd agregaty prądotwórcze czerpią energię? Najczęściej wyposażone są w silniki spalinowe, tak więc napędzane są olejem napędowym. Właśnie wysokoprężny silnik pozwala na wydobycie odpowiedniej ilości energii. Za jej przetworzenie w prąd elektryczny odpowiedzialna jest wydajna prądnica.

Urządzenia tego typu przybierają najróżniejsze rozmiary. Znajdziemy bardzo małe agregaty, które przydadzą nam się na biwaku, albo kiedy w domu wysiądzie prąd. Jednak w porównaniu z prawdziwym, przemysłowym agregatem, ten domowy to mała bateryjka. Warto wspomnieć, że agregaty często służą jako jedyne źródło energii na statkach, więc łatwo sobie wyobrazić jak ogromne rozmiary mogą przyjmować te bardzo przydatne urządzenia.

Stopka autorska: agregaty prądotwórcze – http://www.agregatech.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz