Jak dobrać odpowiednie akcesoria pod terminale danych?

Terminal danych, kolektor danych czy inwentaryzator jest to w rzeczywistości przenośny, zminiaturyzowany komputer wyposażony w skaner kodów kreskowych. Główną cechą odróżniającą to urządzenie od tradycyjnego komputera jest mobilność. Terminal charakteryzuje się dużą odpornością na trudne warunki użytkowania i wytrzymałością na uszkodzenia.

Reklama

Terminal przenośny Motorola MC9090-GTerminale danych są nie tylko niezbędnym elementem nowocześnie przeprowadzanej inwentaryzacji, ale przede wszystkim umożliwiają usprawnienie  procesów związanych z dystrybucją i przechowywaniem towarów, takich jak:

  • wprowadzanie dostaw towaru do magazynu,
  • kontrola cen,
  • kompletacja i wydanie towaru,
  • przyjmowanie i porządkowanie zamówień,
  • gromadzenie danych w hurtowniach oraz na stanowiskach kasowych,

Zastosowanie terminali przyspiesza te procesy, a także zwiększa efektywność i bezpieczeństwo ich prowadzenia.

Gdy przyjdzie chwila na wybór odpowiedniego dla nas terminala/kolektora danych ważnym aspektem jest odpowiedni wybór akcesoriów pod niego. Przed zakupem samego kolektora warto wziąć pod uwagę klika uwag, które mogą przyczynić się do łatwiejszej pracy z tymże sprzętem:

– czy dany terminal posiada wbudowany GUN/PISTOLET – większość terminali nie ma w standardzie tej opcji, dlatego jeśli nam na niej zależy warto poszukać takiego, który posiada już wbudowany GUN lub znaleźć informacje czy istnieje możliwość jego podpięcia.

– dodatkowa bateria/akumulator. Jeśli posiadamy większą ilość terminali dobrze dla każdego dokupić po dodatkowym akumulatorze. Dzięki temu będziemy mogli pracować bez przerwy nie obawiać się że akumulator zaraz się wyczerpie

– ładowarka do baterii. Jeśli posiadamy więcej niż jeden terminal dobrze zaopatrzyć się w ładowarkę do baterii/akumulatorów. Zazwyczaj jest to ładowarka czteropozycyjna (wystarcza na ładowanie czterech baterii w tym samym czasie). Natomiast jeśli posiadamy tylko jeden terminal bardziej opłacalną opcją jest dokupienie DOKU.

– okablowanie. Czasami zdarza się tak, że kupując sprzęt jest on dostarczany bez niezbędnego okablowania (kabel zasilający, kabel USB itp.) – dobrze zadbać o  te szczegóły

Na rynku występuje wiele możliwości kupienia akcesoriów pod terminale danych od sklepów internetowych po dostawców oprogramowania obsługujących urządzenia z czytnikami kodów kreskowych. Ważne żeby pamiętać też o niezbędnych akcesoriach przy zakupie tego rodzaju sprzętu.

Stopka autorska: Terminale danych – http://www.sklep.expert-wms.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz