Akcesoria motocykowo – rajdowe

Akcesoria rajdowe to produkty przeznaczone zarówno do wspomagania uczestników rajdów w ich operowaniu pojazdem, produkty zapewniające bezpieczeństwo podczas jazdy jak i linia akcesoriów uznawana za gadżety dla kibiców.  Jednymi z podstawowych akcesoriów rajdowych są kombinezony rajdowe oraz kaski. Te dwa produkty są wręcz esencjalne dla zapewnienia należytego bezpieczeństwa kierującemu pojazdem wyścigowym. Sprawdzają się one zarówno podczas prowadzenia samochodu rajdowego jak i motocyklu.  Kombinezony oferowana przez różnych światowych producentów stanowią skomplikowany szczyt osiągnięć technologicznych.

Reklama

Każdy produkt poprzedzony jest długim okresem planowania oraz różnorakich testów jakościowych i wytrzymałościowych,. Wszystko po to by zapewnić kierującemu maksimum komfortu oraz bezpieczeństwa. Dla przykładu każdy kombinezon rajdowy łączą dwie wspólne cechy – otóż każdy model wyposażony jest zarówno w system termoaktywny jak i materiał niepalny. System termoaktywny stanowi warstwa tkaniny, której cechą charakterystyczną jest odparowywanie nagromadzonej wody, wilgoci w stopniu znacznie szybszym niż namakanie tkaniny. Tkanina termoaktywna dzięki swojej unikalnej kompozycji nie nasiąka wilgocią generowaną przez ciało użytkownika. Rozwiązanie to jest znaczące zarówno ze względów higienicznych jak i komfortowych. Skóra, która otoczona jest tkanina termoaktywną jest zabezpieczona przed ryzykiem wystąpienia różnego rodzaju otarć, wysypek oraz innych czynników mogących utrudniać prowadzenie pojazdu.

Dodatkowo między warstwą tkaniny a skórą znajduje się cienka warstwa nagrzanego powietrza dzięki temu użytkownik zyskuje uczucie komfortu cieplnego. Tkanina niepaląca z kolei stanowi podstawowe zabezpieczenie przed ewentualnym wypadkiem i zapaleniem się zgromadzonej w baku pojazdu benzyny. Tkanina jak sama nazwa wskazuje nie pali się oraz nie topi, jest ona w stanie znieść wysoką temperaturę przez znaczny okres czasu. Dzięki temu służby medyczne desygnowane do ratowania zawodnika mają więcej czasu na skuteczne niesienie pomocy. Akcesoria rajdowe występują w różnych formach ich zaawansowanie technologiczne sprawia, że z każdą generacją coraz bardziej wpisują się w obraz wszelkiego rodzaju rajdów oraz zawodów motorowych.

Stopka autorska: f1shop.pl – Akcesoria rajdowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz