Akcje ekologiczne ciągle w modzie

ekologiaW ostatnich czasach bardzo często przeprowadza się akcje ekologiczne, które mają uświadamiać na całym świecie, że ziemia coraz bardziej cierpi. Miliony ludzi, którzy są zrzeszeni w tysiącach organizacji ekologicznych walczą o dobro przyrody, której naturalny rytm został zaburzony rozwojem cywilizacji. Sama ochrona przyrody nie jest łatwa, bo najpierw wielkie korporacje musiałyby zrezygnować z łatwego zysku, który osiągają z eksploatacji ziemi. Dlatego w wielu ludzi ciągle apeluje do wszystkich, aby zrezygnowali ze swoich przyzwyczajeń czy niejednokrotnie luksusu. Jednak zwłaszcza w krajach biedniejszych ludzie nie potrafią zrezygnować i zastąpić niektórych dóbr osobistych.

Reklama

W wielu krajach lasy są wycinane, co zaburza ekosystem nie tylko lokalny, ale i ogólnoświatowy, tylko akcje ekologiczne mogą zastopować te działania. Takie zachowanie się ludzi i korporacji może doprowadzić do całkowitej zagłady olbrzymich terenów na terenie ziemi. W wielu krajach bardziej rozwiniętych w ostatnich czasach coraz częściej prowadzi się edukację ekologiczną, aby poprzez dzieci uświadamiać i uczyć dorosłych o ekologii. Kiedyś w szkołach nie było to obowiązkowe, a wręcz nie uczono o ekologii uważając, że ziemia jest ogromna i wiele zniesie. Jednak należy wiedzieć, że siatki foliowe obecnie produkowane będą się rozkładać jeszcze kiedy nas już nie będzie. Dlatego tak wielu nawołuje, aby powrócić do toreb wielokrotnego użytku.

Wielu jednak już przyzwyczaiło się do takich rozwiązań i długo potrwa zmiana ich mentalności. Dopiero kiedy sami to odczują to zrozumieją sytuację. Im więcej będzie drzew w naszym kraju, im lepiej będziemy dbać o ochronę środowiska naturalnego poprzez segregowanie śmieci, czy oddawanie zużytego sprzętu AGD do utylizacji, tym będzie się nam żyło zdrowiej. Drobne gesty, oszczędność światła i wody, oddawanie starych leków, wyrzucanie do specjalnych śmietników zużytych baterii mogą wiele zdziałać. Pozory mylą, jednak takie małe kroczki podjęte przez każdego Polaka, mogą sprawić, że będziemy żyć zdrowiej, dłużej i przestaniemy narzekać na złe samopoczucie.

Stopka autorska: akcje ekologiczne – http://www.postronienatury.pl/o-programie.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz