Alkoholizm – na każdego inaczej działa

Każdy organizm człowieka  w inny sposób reaguje na poszczególne dawki alkoholu. Dla jednych  dwa piwa to dawka nie wywołująca żadnych reakcji, dla innych natomiast może ona powodować zaburzenia równowagi a nawet kłopoty z mówieniem.

Reklama

drinkZjawisko to potocznie nazywane jest mocna bądź słabą głową? Wielu zapewne zadaje sobie pytanie, skąd bierze się tak dużą różnorodność reakcji organizmu na alkohol? Zdaniem naukowców za każdą z naszych cech „odpowiedzialni są” nasi rodzice,  oraz dalsi przodkowie, którzy wraz z naszym urodzeniem przekazali nam cudowne geny. Można je podzielić na tak zwane gemy dominujące oraz recesywne. Te pierwsze w spotkaniu z recesywnym genem nie wprowadzają żadnych zmian, natomiast geny recesywne podczas połączenia z genami dominującymi dezaktywują się i kontrole przejmują dominujące.

Jest to bardzo prosta zależność biologiczna lecz w tym artykule nie chcę skupić się na wyjaśnianiu genetyki. W naszym środowisku znane są zabawy polegające na zawodach typu, który z uczestników posiada tak zwaną, mocniejszą głowę. Więc zaczynamy, jeżeli to czytasz na pewno słyszałem o tego typu zabawach, może nie praktykowałeś ale je znasz. Mimo iż zabawy tego rodzaju wydają się być niewinne, warto zauważyć iż mogą być one przyczyną alkoholizmu. Ludzie się upijają chcąc „pokonać” swój organizm aby następnym razem podjąć większą dawkę. Nie zdają sobie jednak sprawy z faktu iż po jakimś czasie organizm przyzwyczaja się do alkoholu, i zaczyna go potrzebować. Zaczyna się wiec o niego uzależniać. Oczywiście nie oznacza to że alkoholu nie można wcale spożywać, należy jednak zachować umiar. Uzależnienie doprowadza najczęściej to do utraty zdrowia pracy a nie rzadko również rodziny.

Niestety przeważająca liczba osób już uzależnionych nie jest w stanie samemu poradzić z tą sytuacją! W takim wypadku powinniśmy  głosić się do odpowiednich osób, które będą w stanie nam pomóc. Wykwalifikowana kadra pracowników jest tutaj niezbędna aby wyjść z alkoholizmu. Podejmij takie leczenie alkoholizmu ponieważ  to może być twój ostatni dzwonek, nikt nie jest w stanie określić ile jeszcze twój organizm może znieść. Musisz podjąć walkę jeśli chcesz zwyciężyć z tą chorobą! Nie daj się pokonać choć łatwo się poddać. Możesz zwyciężyć dzięki systematyczności oraz chęci do leczeni. Dobra terapia  w połączeniu z suplementem jakim są leki na alkoholizm, z pewnością pozwolą zwyciężyć.

Stopka autorska: leki na alkoholizm – http://leczyc.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz