Poradnik mężczyzny: apaszka zamiast krawatu

apaszkaW modzie męskiej pojawiła się ciekawa alternatywa dla krawatu, a jest nią apaszka męska. Jeśli znudził ci się tradycyjny krawat, czy muszka, to może warto zainteresować się nowym trendem w modzie męskiej. Jest to dodatek w męskiej garderobie, który był znany i popularny dziesiątki lat temu. Jak wiadomo moda ma to do siebie, że niektóre trendy powtarzają się i wracają do łask, przyjmując nieco zmienione, nowe oblicze. Tak wygląda sprawa również z ­apaszką męską, która staje się znowu coraz bardziej popularna i lubiana przez mężczyzn, którzy interesują się modą i dla których jest ona bardzo ważna.

Reklama

Nowa moda na apaszki została przez jednych całkowicie odrzucona, a przez innych przyjęta z wielką ochotą i zainteresowaniem. Odrzucili go na pewno zwolennicy męskich, surowych ubrań, które nie potrzebują dodatków tego typu, by prezentować się dobrze.

Oczywiście nadal w naszym kraju więcej jest mężczyzn, którzy preferują styl ubierania nie związany z modą, a raczej luźny, swobodny, samczy, sportowy. Jednak sytuacja zaczyna się nieco zmieniać i w niektórych środowiskach, kręgach, czy profesjach, mężczyźni coraz bardziej zaczynają dbać o swój wygląd. Można to zauważyć nawet wśród męskiej części młodzieży. Niegdyś chłopcy zakładali zwykłe jeansy i bluzę, a dzisiaj wybierają koszule, koszulki, sweterki, marynarki. To prawda, że również oferta ubrań dla mężczyzn dostępna w sklepach sieciowych jest o wiele szersza i bardziej zróżnicowana.

Doskonały substytut muszki

Wróćmy jednak do apaszki męskiej, czyli doskonałego substytutu dla muszki, krawata. Jest to ponadczasowa ozdoba męskiej garderoby, dodatek, który był popularny w postaci fularu już na początku ubiegłego wieku. Obecnie nosi się ją nieco mniej pretensjonalny sposób. Otóż dawniej apaszka męska w postaci fularu kojarzona była z garderobą arystokratów, którzy nosili jedwabne apaszki jako oznakę bogactwa, wyższości na drabinie społecznej. Noszone one były miast muchy, wywinięte elegancko opatulając męską, arystokratyczną szyję. Dzisiaj powróciły znowu do łaska. Na początku apaszki męskie noszone były przez aktorów, artystów, ogólnie osoby, które chciałyby się wyróżniać swoim wyglądem.

Teraz coraz więcej modnych panów upodobało sobie ten trend i postanawia zamiast krawatu nosić piękną, fantazyjną apaszkę z jedwabiu. Jest to bez wątpienia jeden z tych trendów w modzie męskiej, który sprawia, że staje się ona tak różnorodna i ciekawa. Apaszka męska godnie zastąpi krawat i uczyni każdego mężczyznę po trosze arystokratą, a na pewno chociaż eleganckim facetem z wyczuciem smaku.

Stopka autorska: apaszki męskiej – http://www.e-vive.pl/apaszka-wielki-powrot-w-modzie-meskiej,pl,1660,addons_mena,True.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz