Apteka online, a składanie zamówień

Jeszcze niedawno zakup leków przez Internet był dla nas czymś niewyobrażalnym. Zamawianie ubrań, kosmetyków, książek czy nawet żywności w tradycyjnych sklepach internetowych, albo licytacje na aukcjach, nie wzbudzają już takich sensacji. A jak sprawa wygląda z produktami leczniczymi?

Reklama

Medyczny sklep internetowy

apteka onlineNajczęściej apteka online, zwana także apteką internetową, jest typowym sklepem internetowym, działającym w obrębie konkretnej apteki ogólnodostępnej lub punktu aptecznego. Jej głównym zadaniem jest sprzedaż produktów leczniczych przepisywanych przez lekarza lub dostępnych bez recepty, zgodnie z ustawą o prawie farmaceutycznym. Jednakże apteka online zajmuje się przede wszystkim wysyłkową dystrybucją ostatniego rodzaju leków. Dlatego nie zrealizujemy w niej żadnych recept. Mniemam, iż w przyszłości i to się zmieni, gdyż obecnie fizycznie nie możemy okazać wypisanej dla nas recepty, która jest podstawą dla farmaceuty do wydania leku.

Apteka online i jej asortyment

Co w takim razie znajdziemy w aptece internetowej? Przede wszystkim różne suplementy diety, witaminy i minerały, zioła, środki na przeziębienie i przeciwbólowe, ale nie tylko. Apteka online grupuje swoje produkty lecznicze w kategorie, dzięki którym szybciej odnajdziemy poszukiwany medykament. Są tam specyfiki dla przyszłych mam (minerały, testy owulacyjne i ciążowe) i kobiet w ciąży, dzieci, mężczyzn oraz sportowców. Ponadto niektóre apteki online posiadają w swojej ofercie różnoraki sprzęt medyczny, np. ciśnieniomierze, monitory oddechu czy glukometry. Przeszukując strony apteki online mamy dostęp do szczegółowych informacji dotyczących danego leku. Zanim go nabędziemy możemy na spokojnie poczytać ulotkę informacyjną i zdecydować, czy to jest dokładnie ten specyfik, którego potrzebujemy.

Jak zamawiać?

Przed przystąpieniem do złożenia zamówienia, należy zarejestrować się. Dzięki temu apteka online nie tylko zapamięta nasze dane kontaktowe, których nie będziemy musieli powtórnie wpisywać przy następnym zleceniu, ale również umożliwi sprawdzenie statusu jego realizacji. Często też, jako zarejestrowani użytkownicy mamy dostęp do rabatów, zniżek itd. Ponadto możemy przystąpić do newslettera, który na bieżąco informuje nas o promocjach.

Zalety apteki online

Niewątpliwą przewagą apteki online nad tradycyjną apteką mieszczącą się na osiedlu jest brak kolejek, a także możliwość zamawiania o każdej porze. Często jesteśmy zmuszeni spędzić kilkanaście minut w oczekiwaniu na swoją kolej, a kolejne kilka/kilkanaście dokonując zakupu. Dodatkowo apteki stacjonarne są otwarte w określonych godzinach i musimy się do nich dostosować. Oczywiście są dyżury całodobowe aptek, aczkolwiek jest to raptem kilka placówek w mieście i niekoniecznie w naszym sąsiedztwie. Natomiast wybierając zakupy w aptece internetowej to my decydujemy, kiedy jest odpowiedni czas na zakupy. Możemy też spędzić dowolną ilość czasu, przeglądając dostępne produkty i zapoznając się z nimi szczegółowo.

Stopka autorska: apteka online – http://www.aptekaflora.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz