Aranżacja łazienki z pomocą lustra

Lustra są nieodzownym elementem wyposażenia łazienki. Zatem kiedy już wybierzemy lustro pasujące do naszego wnętrza musimy zastanowić się gdzie je umieścić. Jest wiele sposobów montażu lustra, m.in. możemy je umieścić na ścianie nie pokrytej glazurą lub umocować w płytkach. Ten drugi sposób jest bardziej pracochłonny i skomplikowany, ale z pewnością wykonalny. A więc w co powinniśmy się zaopatrzyć przed tym przedsięwzięciem. Na pewno potrzebny będzie nam pistolet do silikonu, szczotka, szmatka, nożyk i mała zębata packa. Z materiałów to silikon, benzyna ekstrakcyjna, klej rozpuszczalnikowy. Do dzieła.

Reklama

lustro łazienkoweWysokość na jakiej umieścimy lustro powinna być dostosowana do wzrostu każdego z domowników. Jeśli decydujemy się, a jest to najczęściej wybierane miejsce montowania lustra łazienkowego, nad umywalka pamiętajmy, by nie było ono tuż nad nią, ponieważ za każdym razem przy myciu twarzy lub zębów będzie ono zachlapywane. Najlepiej obrać takie miejsce, by górna krawędź lustra znajdowała się na wysokości górnej krawędzi drzwi, ok. 200 cm nad posadzką, a dolna ok 120 cm od podłogi, natomiast odległość od umywalki nie powinna być mniejsza niz20 cm.

Kilka słów o sposobie montażu lustra do łazienki.

Po pierwsze należy oczyścić powierzchnie, na której chcemy zamontować lustro z kurzu przy pomocy szczoteczki. Następnie tylna część lustra przecieramy benzyną, odczekujemy chwilę i nakładamy klej rozpuszczalnikowy (szybkoschnący). Przyciskamy lustro do ściany. Należy pamiętać o zastosowaniu krzyżyków dystansowych, które pozwolą na późniejsze spoinowanie. W spoiny wyciskamy silikon. Po wyschnięciu odcinamy nożykiem resztki zaschniętego silikonu i lustro jest gotowe do użytku.

Rodzaje luster łazienkowych

Lustra łazienkowe mogą mieć różny styl. Aby dopasować je do wnętrza naszej łazienki powinniśmy wiedzieć jak będzie ona urządzona, tak by nie wprowadzić dysonansu. Oto kilka najczęściej spotykanych luster łazienkowych:

  • lustra tradycyjne – mają różne kształty, mogą być okrągłe, prostokątne, owalne, kwadratowe z ramą lub bez ramy. Można je powiesić lub postawić. Niektóre są zaopatrzone w dodatkową półeczkę na szczoteczki do zębów lub drobne kosmetyki

  • lustra ozdobne – to najczęściej lustra grawerowane lub fusingowe, które mają elementy dekoracyjne. Znajdują się one na tafli lustra lub jego ramie. Jednak wybierając takie lustro do łazienki powinniśmy się dobrze zastanowić, czy będzie ono pasowało do całej kompozycji wnętrza

  • lustra kosmetyczne – to zwykle te, które zawieszamy nad umywalką, by służyły nam podczas golenia, czesania się i nakładania makijażu. Tego typu lustra mogą być wyposażone w dodatkowe oświetlenie lub taflę powiększającą

  • lustra podświetlane – pomagają w codziennej higienie i pielęgnacji. Są bardzo praktyczne, ale wymagają prawidłowego ustawienia oświetlenia, tak aby nie oślepiało ono użytkowników

  • lustra z szafką – to świetny sposób na małą łazienkę. Nie zabierają miejsca, ponieważ zwykle zamocowane są w drzwiczkach szafki. Pozwalają na utrzymanie porządku w obrębie umywalki.

Każdą nawet najmniejszą łazienkę możemy zaopatrzyć w lustro mając tak szeroki wachlarz możliwości wyboru. Pamiętajmy o tym, by przy wyborze lustra do łazienki mieć na uwadze kilka podstawowych wytycznych: lustro ma dodać naszej łazience przestrzeni, stać się jej elementem dekoracyjnym i przede wszystkim pomagać nam w codziennej toalecie.

Stopka autorska: lustra do łazienki

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz