Aranżacja małego mieszkania? To pestka!

Aranżowanie mieszkań może być dość trudną czynnością, szczególnie gdy nigdy wcześniej się tym nie zajmowaliśmy.

Reklama

Gdy chodzi o przygotowanie przestrzeni nieco większej, wtedy mamy też inne pole do popisu i nie musimy tak dużej uwagi zwracać na to, z jakimi meblami mamy do czynienia, jakie kolory wybieramy – możemy pozwolić sobie na większą swobodę.

Sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej wtedy, gdy mamy do czynienia z mniejszym mieszkaniem. Kawalerki są trudniejsze do zaaranżowania, ponieważ na małej przestrzeni musimy przeważnie zmieścić to sam, co w większym mieszkaniu. Nieraz to jeden pokój musi pełnić funkcje salonu, sypialni, jadalni oraz garderoby, zatem trzeba bardzo dobrze przemyśleć to, co ma się w nim znajdować. Przypatrzmy się zatem nieco bliżej temu, jak należy urządzać małe mieszkania, a zobaczymy, że wcale nie jest to aż takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Przede wszystkim nie trzeba już tak dużo czasu poświęcać na szukanie odpowiadających nam mebli, ponieważ do dyspozycji mamy nie tylko ich o wiele większy wybór, ale trzeba też wskazać, że możemy zamówić je w wybranych wymiarach, zatem idealnie dopasujemy je do tego, z jakim rodzajem wnętrza mamy do czynienia. Trzeba też wskazać, że to świetny pomysł nie tylko w kuchni, którą jakoś tradycyjnie z tego rodzaju meblami kojarzymy, ale ogólnie całe mieszkanie może być w nie wyposażone. Poza tym aranżacja wnętrz powinna odbywać się tak, aby pozwalała ona na to, żeby powiększyć je optycznie. Wówczas przestrzeń mieszkania będzie bardziej jasna, a tym samym będzie nam się w niej lepiej żyło. Najlepiej stawiać na jasną kolorystykę zarówno ścian i pokryć podłogowych, jak i mebli.

Oczywiście, nie wszystko musi być białe – można również postawić na inne jasne kolory, ale ogólnie im z jaśniejszą aranżacją mamy do czynienia, tym też efekt optycznego powiększenia będzie bardziej widoczny. Pomogą też w tym lustra, niewysokie meble oraz oryginalne dodatki. Zatem wbrew pozorom aranżacja wnętrz mniejszych nie musi być aż tak bardzo trudna i osiągnąć możemy też naprawdę niezły efekt!

Stopka autorska: aranżacja wnętrz – http://stylowa.dekoracja-wnetrz.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz