Assistance – fachowa pomoc w razie awarii na trasie

Niemalże wszystkie ubezpieczalnie na terenie naszego kraju oferują ubezpieczenie Assistance, z którego usług można korzystać nie tylko na terenie Polski, ale także Europy, a niejednokrotnie nawet świata. Assistance obejmuje wszystkie usługi związane z zabezpieczeniem na wypadek awarii czy przykrych zdarzeń w czasie trwania podróży.

Reklama

jadący samochódPodstawowy pakiet Assistance obejmuje usługi takie jak na przykład naprawa czy holowanie pojazdu, dostarczenie paliwa, w przypadku, gdy zabraknie go na trasie,wymiana koła, żarówek czy innych uszkodzonych elementów, uruchomienie samochodu w przypadku rozładowania akumulatora czy jego otwarcie po zatrzaśnięciu kluczy w środku. Ponadto Assistance obejmuje także informacje telefoniczne o sytuacji panującej na drogach, wypadkach, korkach, a także telefoniczne instrukcje jak się zachować w razie awarii samochodu czy wypadku. Rozszerzone pakiety ubezpieczenia Assistance obejmują także usługę kierowcy zastępczego, organizowanie noclegów i wyżywienia w trakcie podróży, pomoc medyczną czy samochód zastępczy.

Nie sposób w krótkim artykule wymienić wszystkich ofert i usług wchodzących w skład ubezpieczenia Assistance, które to zresztą pakiety są zmienne i zależą od firmy ubezpieczeniowej. Nie mniej jednak, bez wątpienia jest to opłacalna i korzystna forma ubezpieczenia, zwłaszcza dla osób, które w związku z prowadzonym przez siebie trybem życia czy rodzajem pracy, są stale w trasie. Jak wspomniano wyżej, oferta Assistance obejmuje także kraje zagraniczne, co jest naprawdę wysokim komfortem.

Wystarczy bowiem sobie wyobrazić, jak trudno pokonać barierę językową i nieznajomość podstawowych zasad funkcjonowania opieki medycznej czy usług mechanicznych w obcym kraju, w przypadku jakiejkolwiek awarii czy wypadku. Ubezpieczeniem Assistance powinny także zainteresować się przeciętne osoby, które na przykład wybierają się na wakacje czy wycieczkę własnym samochodem.

Stopka autorska: Assistance – https://www.libertydirect.pl/komunikacyjne/ubezpieczenie-premium-assistance.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz