Astrologia – zapomniana nauka starożytnych.

Astrologia to wybitna nauka i sztuka. Poprzez nią możemy poznać ład i harmonię, panującą dosłownie wszędzie – jak na górze, tak i na dole.

Reklama

astrologiaW swojej pracy astrolog powinien kierować się cnotami obiektywizmu oraz uczciwości. Jest to wartościowa nauka, ponieważ znacznie różni się od wiedzy akcydentalnej, która niestety obecnie jest promowana i nauczana na każdym kroku. Ludzie nie widzą wartości nauk, które nie odnoszą się do materii, bo uważają je za nierealne i bezsensowne. Jest to oczywiście bzdurą i totalną nieprawdą.

Astrologia była kiedyś nauczana na uniwersytetach, była prawdziwą sztuką wyzwoloną. To ona prowadziła człowieka do Boga. Zbliżała studenta do Absolutu. Obecnie też tak jest, jeśli mówimy o astrologii tradycyjnej, która jest i będzie żywa, mimo pojawienia się różnych „pseudoastrologii”, które są jej przykrą karykaturą. Oczywiście „prawdziwa” astrologia nie traktuje o Neptunie, Lilith, asteroidach etc., czy innych wymysłach wynikających z niezrozumienia filozofii, którą bezwzględnie należy sobie przyswoić, jeśli mamy mówić o praktyce rzeczywistej, skutecznej i rzeczywistej astrologii.
Oczywiście niewiele jest osób, które mają odwagę i samozaparcie by podjąć się studiów nad tą niewątpliwie wymagającą nauką. Dlatego też rzadko kiedy mamy dostęp do „prawdziwej” astrologii – przed nami tysiące astrologów, którzy nadal nie rozumieją, że nie polega to na mówieniu o mentalnych stanach, które bardzo łatwo jest wmówić człowiekowi. Dzieje się tak ze względu na degenerację nauk, wartości i tradycji. Ludzie wierzą bardziej w działanie elektryczności niż Boskiego Ładu, czy możliwość istnienia czegoś poza materią. To wszystko skutkuje totalnym niezrozumieniem rzeczywistości, która otacza człowieka. Człowiek współczesny jest odrealnionym stworzeniem, które nie potrafi po prostu obserwować Gwiazd. Obserwacja, zamiast rozmyślania i ciągłego zamartwianie się, bądź wymyślania nie jest dla niego normą.

Astrologia to wyjście ponad granice tego, co człowiek uważa na dany temat. Daje to znacznie szerszą perspektywę i możliwość obiektywnego wglądu w problem. Dzięki temu można rozwiązać trapiącą sprawę, podjąć ważną decyzję, czy ochronić się przed pomyłką. Te i wiele innych możliwości kryje się pod sporządzeniem horoskopu – interpretacji kosmogramu przy wprawnym oku astrologa.

Nie ma mowy, by praktykować astrologię bez znajomości filozofii oraz zapoznania się w wieloma dziełami – naturalnie nie współczesnymi. Koniecznie jest cofnięcie się dalej niż XV w. by odkrywać  piękno i harmonię wiecznego ruchu. Dzięki temu człowiek ma możliwość poznania przyszłości, opisania teraźniejszości, bądź rozwikłania spraw przeszłości. Naturalną kwestią jest także zbliżanie się do sedna, odrzucenie idei materializmu oraz doświadczanie rzeczywistości we wszystkich jej barwach, które w istocie prowadzą do Jedni.

Oczywiście astrologia jest w pełni kompletną dziedziną. Jej gałąź – astrologia horarna – pozwala na precyzyjne uzyskiwanie odpowiedzi na konkretne pytania. Dzięki astrologii można także ustalić odpowiedni czas na rozpoczęcie określonego działania – elekcje astrologiczne, bądź prześledzić obiektywnie całe życie człowieka – jego charakter, predyspozycje, możliwości, potencjał do działania – horoskop natalny oraz wiele, wiele innych.

Stopka autorska: Astrologia – http://www.verumomen.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz