Największe atrakcje turystyczne Bułgarii

Bułgaria, postrzegana jest jako miejsce, w którym można spędzić wspaniałe wakacje nad Morzem Czarnym – ze wspaniałą pogodą, na piaszczystych plażach, gdzie można zażywać kąpieli morskich i słonecznych. Ale Bułgaria to także bogata historia i kultura, liczne zabytki, a także imponujące, przepiękne góry, których pasma można przemierzać tygodniami.

Reklama

Nessebar w BułgariiWakacje w Bułgarii wcale nie muszą oznaczać leżenia na plaży w jednym z bułgarskich kurortów, które co tu dużo mówić, oferują usługi na najwyższym światowym poziomie za przystępną cenę, jednak ilość turystów może odstraszać co niektóre osoby. Warto więc przyjrzeć się z uwagą nie tylko miejscowościom położonym na bułgarskim wybrzeżu.

Całkowicie odmienne wczasy od tych nad Morzem Czarnym oferują góry Pirin. Narodowy Park Pirin leżący w górnych partiach gór, obejmuje obszar, który charakteryzuje się specyficzną rzeźbą terenu- jest tu 180 jezior polodowcowych, a także występują tu rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Ze względu na swą unikatowość został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Góry Pirin to także wspaniałe miejsce dla amatorów białego szaleństwa. Takie ośrodki narciarskie jak Bansko oferują nowoczesne wyciągi, doskonałe trasy zjazdowe i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Najsłynniejszym zabytkiem Bułgarii, który naprawdę warto zobaczyć jest Stare Miasto w Nessebarze- jedno z najstarszych miast w Europie. Historyczny i architektoniczny rezerwat z bezcennymi zabytkami z różnych okresów, będący spadkobiercą antycznej osady trackiej. Zabytkami antycznymi o takim znaczeniu i wartości może pochwalić się jeszcze Grecja, Kreta czy Rzym. Osoby będące w okolicy, koniecznie powinny wybrać się na zwiedzanie Nessebaru.

Kolejnym bułgarskim zabytkiem znajdującym się na liście UNESCO jest Rylski Monastyr, założony w XIV wiek przez jednego z żyjących w okolicy pustelników. Współczesna forma monastyru pochodzi z XIX wieku, kiedy to ogromny kompleks klasztorny wkomponowano w otoczenie. Monastyr leży na wysokości 1100 m n.p.m. w górach Riła.

Unikatowe zabytki kultury starożytnej i średniowiecznej, bizantyjskie twierdze, tureckie meczety oraz chrześcijańskie kościoły to prawdziwa gratka dla miłośników architektury. Bułgaria posiada 7 obiektów kulturowych i 2 przyrodnicze znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto pamiętać, że Bułgaria to ogromny kraj i nie ograniczać się do zwiedzania jej tylko latem i tylko okolic czarnomorskich. Jest to państwo, które przez okrągły rok ma wiele do zaoferowania turystom.

Stopka autorska: Wakacje w Bułgarii – http://www.apartamenty-bulgaria.net.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz