Atrakcje turystyczne Egiptu

Egipt jest jednym z najbardziej lubianych miejsc gdzie wypoczywają Polacy podczas letnich wakacji. Jeździ nas tam aż 600tyś osób rocznie. Jesteśmy szóstą z najbardziej licznych grup turystów.

Państwo te zachwyca nie tylko swoim klimatem ale przede wszystkim najpiękniejszymi zabytkami, które mimo ponad kilku tysięcy lat stoją na swoich miejscach i prezentują się dobrze.

Będąc w Egipcie nie sposób nie odwiedzić takich miejsc, jak choćby miasto Aleksandria. Aleksandria została założona przez Aleksandra Macedońskiego podczas swojej długiej wyprawy mającej na celu podbicie całego świata.

Jest drugim co do wielkości miastem w Egipcie, przez prawie tysiąc lat pełnił funkcję stolicy państwa. Przez stulecia Aleksandria była dla świata centrum kultury i handlu. To piękne miast zawsze było kojarzone z nauką i sztuką.

Nie można też zapomnieć o zwiedzeniu stolicy Egiptu, czyli Kairu.

Największego miasta Egiptu, przy którym wszystkie europejskie stolice są małe. Pod drugiej stronie rzeki Nil, naprzeciw Kairu stoi Giza. To jest trzecie co do wielkości miasto Egiptu. Jednak nie jest znane z pięknej architektury ale z kompleksu piramid, który znajduje się zaledwie 9km od centrum Gizy. Jest tam największa piramida jaka powstała w Egipcie. Biura podróży organizują różne formy wycieczek.

Biuro podróży umożliwia dowolne konfigurowanie wybranej wycieczki. Jest to wygodne dla osób które planują wakacje z dzieckiem i wycieczki objazdowe są dla nich zbyt trudne. W końcu dla dziecka godziny spędzone a autokarze to wątpliwa przyjemność. Dlatego takie osoby najczęściej rezygnują w wyjazdów wewnętrznych i pozostają podczas urlopu w jednym mieście.

Stopka autorska: Biuro podróży – http://www.goodfly.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


komentarze 3

 1. avatar

  Egipt to bardzo ciekawy kraj. Wielu turystów nie wychyla głowy poza hotel – a to błąd. Warto trochę pozwiedzać…

  VN:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. avatar

  Nie każdego na to stać. Jeden jedzie do Egiptu pooglądać piramidy, a drugi pooglądać miejscowe plaże i odpocząć w cieniu palm. Kiedy wybieram się na odpoczynek od pracy ostatnią rzeczą na jaką mam ochotę jest zwiedzanie.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. avatar

  Jasne. Każdy spędza urlop jak sobie chce. Przecież nikt nikogo nie będzie na siłę uszczęśliwiał. Ja nie wyobrażam sobie spędzenia całego urlopu wyłącznie na plażowaniu, jedzeniu i piciu :-). Pozdrawiam

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz