Atrakcje turystyczne Karpacza

U stóp Śnieżki najwyższej góry Karkonoszy 1602 m n.p.m. położona jest malownicza miejscowość turystyczna granicząca z Państwem Czeskim w południowo-zachodniej części kraju, tą miejscowością jest Karpacz.

Reklama

Od XIX w. Karpacz jest to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych położonych w Sudetach, od tamtego czasu nastąpił tu znaczny rozwój turystyki oraz sportów zimowych. Do początku II wojny światowej była to miejscowość utrzymywana w stylu tyrolsko-szwajcarskim. Wizytówką kurortu jest kościół Wang, wybudowany w XIII wieku przez norweskich Wikingów bez użycia ani jednego gwoździa a sprowadzony do Karpacza w 1844 roku.

Karpacz jest magnesem przyciągającym rzesze turystów z wielu powodów, jednym z nich na pewno była i jest Śnieżka, na jej szczycie turyści mogą uczestniczyć we mszy świętej w kaplicy św. Wawrzyńca. Sąsiadujące ze sobą Kotły Wielkiego i Małego Stawu, które są reliktem epoki lodowcowej tworzą jedne z najpiękniejszych krajobrazów w Karkonoszach. Kolejnym elementem przyciągającym turystów do Karpacza na upragniony wypoczynek mogą być atrakcje ściśle komercyjne, których w tym mieście ciągle przybywa. Wybierając noclegi w Karpaczu można skorzystać na przykład z rynny zjazdowej, Aqua parków w hotelach Sandra SPA oraz Gołębiewski, toru gokartowego, wypożyczalni skuterów i Quadów.

Za kilka lat Karpacz będzie mógł się pochwalić pierwszym w Europie krytym stokiem narciarskim czynnym cały rok, umiejscowionym przy hotelu Gołębiewski. W przyszłości zaplanowana jest również budowa podziemnego tunelu dla samochodów od przystanku Bachus w wzwyż i zmienienie głównej ulicy, jaka przecina Karpacz w przepiękny deptak dla turystów z jeszcze większą liczbą kawiarenek i atrakcji urozmaicających pobyt turystą odwiedzającym ten uroczy zakątek Karkonoszy.

Stopka autorska: noclegihttp://esleep.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz