Atrakcje turystyczne Łeby

Łeba jest niewielką nadmorską miejscowością, która kusi turystów mnóstwem atrakcji turystycznych. Oczywiście większość osób wybiera to miejsce na letni wypoczynek z uwagi na przepiękną plażę oraz położone w pobliżu jezioro Łebsko. Nad akwenami można wypoczywać biernie – opalając się, jednakże z roku na rok rośnie liczba miejsc, gdzie można wypożyczyć sprzęty ułatwiające uprawianie wszelkiego rodzaju sportów wodnych takich jak coraz popularniejszy kitesurfing.

Reklama

wydmyLecz Łeba to nie tylko piasek i woda. W miejscowości znajdują się liczne atrakcje dla młodszych i starszych turystów. Dorosłych z pewnością zaciekawi Muzeum Erotyki, a raczej eksponaty pochodzące z Warszawskiego Muzeum Erotyki, które w czasie wakacji udostępniane są do obejrzenia zwiedzającym, którzy zawitali do Łeby. Z wiadomych przyczyn wystawę mogą oglądać jedynie osoby pełnoletnie. Na ekspozycjach można zobaczyć takie rzeczy jak pas cnoty, różnego rodzaju ceramikę, a także rzeźby, posążki i przedmioty wotywne starożytnych kultur. Jednakże większość atrakcji turystycznych Łeby otwiera swe podwoje dla całych rodzin.

Jednym z ciekawszych miejsc, które z pewnością przypadnie małym turystom jest Park Dinozaurów, w którym można spotkać gigantyczne, prehistoryczne potwory i dowiedzieć się jak wyglądało kiedyś życie na ziemi. Oprócz wielkich bestii można zobaczyć tu wystawę minerałów i skamielin. Dla najmniejszych dzieci przygotowany został bezpieczny plac zabaw, a dla starszych niebywałą frajdą będzie przejażdżka pojazdem, jaki widziały w najsłynniejszej kreskówce o jaskiniowcach. O ile w Parku Dinozaurów Łeba Park można zobaczyć jak wyglądało życie na ziemi, tak w znajdującym się w pobliżu Łeby Sea Park Sarbsk przedstawione zostało życie toczące się pod wodą. Przygotowane tutaj ekspozycje pokazują również historię Pomorza, a także jego kulturę.

Niezwykle interesującym miejscem jest także Muzeum Motyli, które znajduje się w samym centrum Łeby. Można tutaj zobaczyć motyle, ale także inne gatunki owadów. Największą atrakcję tego miejsca jest motyl, którego rozpiętość skrzydeł porównywana jest do średnicy patelni lub przekątnej talerza obiadowego. Łeba to także wiele miejsc dla osób, które lubią historię i zwiedzanie zabytków. W samym mieście jest zabytkowy kościół z barokowym wnętrzem, wybudowany w 1683 r., niedaleko, którego znajdują się ruiny starego kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja.

Każdy turysta będąc w Łebie powinien wejść na tutejszą latarnię morską, by móc z niej podziwiać malownicze okolice. Łeba to także doskonałe miejsce, aby poznać kulturę Słowińców, którzy zamieszkiwali te tereny.

Stopka autorska: atrakcji turystycznych Łeby – http://www.seapark.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz