Atrakcje turystyczne Poznania

Poznań jest dużym miastem (liczba ludności to ponad pół miliona) położonym w województwie wielkopolskim. Miasto to słynie przede wszystkim z organizacji międzynarodowych targów, które plasują Poznań na drugim miejscu pod względem targowych centrów Europy Środkowo-Wschodniej.

Reklama

Poza organizowaniem targów miasto może pochwalić się jednak również wspaniałymi atrakcjami, które co roku przyciągają do Poznania setki tysięcy turystów (w 2011 r. było ich ponad 600 tysięcy). Co warto zwiedzić podczas wycieczki do Poznania? Podstawowym punktem wszystkich wycieczek turystycznych jest Stare Miasto, czyli część miasta wyznaczona murem obronnym na samym początku jego historii, czyli już w XIII wieku. Na poznańskim Starym Mieście możemy podziwiać zabytkowy ratusz, kilka pięknych kościołów (m.in. kościół Katarzynek, czy też kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa), a także zrekonstruowaną, renesansową wagę miejską (siedzibę ważnika, który za opłatą ważył towary). Obecnie w budynku wagi mieści się siedziba poznańskiego Urzędu Stanu Cywilnego i to piękne otacza nowożeńców w czasie udzielanego im ślubu. Na Stare Miasto prowadzi główny deptak miasta, czyli ulica Półwiejska. W jej sąsiedztwie znajduje się Stary Browar, czyli przestrzeń przemysłowa (dawny browar Huggerów) przekształcona na nowoczesną galerię handlową, przestrzeń biznesu i sztuki.

Będąc w Poznaniu, koniecznie trzeba zobaczyć również Ostrów Tumski, czyli wyspę na Warcie, która w średniowieczu stanowiła jeden z ośrodków władzy młodego Państwa Polskiego. Na Ostrowie Tumskim znajduje się m.in. wspaniała Bazylika Archikatedralna świętych Apostołów Piotra i Pawła (jeden z najstarszych polskich kościołów), pałac biskupi, a także wyjątkowy rezerwat archeologiczny Genius Loci, w którym możemy podziwiać ślady z początków Poznania oraz polskiej państwowości. Rezerwat z pewnością okaże się fascynującym miejscem dla osób w różnym wieku – wynika to z atrakcyjnego sposobu prezentowania informacji z wykorzystaniem najnowszych technologii (między innymi kina 3D) i wysokiego poziomu interaktywności.

Bardzo ciekawymi zabytkami Poznania są także poniemieckie fortyfikacje – fragmenty szerszego systemu obronnego tzw. Twierdzy Poznań z przełomu XIX i XX wieku. Trzy z piętnastu fortów są udostępniane turystom – są to: Fort IIIa, Fort V i Fort VII.

Podczas targów warto poświęcić trochę czasu na relaks i obejrzeć to miasto. Jest to przecież jedno z największych i najstarszych miast naszego kraju. Kuszącą atrakcją turystyczną Poznania są również dwa ogrody zoologiczne, ogród botaniczny i różne zabytkowe parki – miejsca te są wspaniałą przestrzenią do obcowania z naturą i wyciszenia się po doznaniu pędu życia.

 

Stopka autorska: atrakcją turystyczną Poznania – http://www.atrakcje.noclegi-online.pl/ciekawostki-poznan

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz