Atrakcje turystyczne Wietnamu

Wietnam już od kilkunastu lat cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów z Polski. Jest miejscem gdzie na zwiedzających czekają wspaniałe atrakcje w postaci zabytków historii i kultury, a także przepiękne wybrzeże.

Reklama

wietnam

Jeżeli decydujemy się na swobodną i leniwą formę wypoczynku najbadziej odpowiednie okaże się Wybrzeże Morza Południowochińskiego. To region dla miłośników kapieli oraz plażowania. Nadmorskie hotele oferują bardzo bogatą infrastrukturę o wysokim standardzie, mogącą zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wybrednych turystów.

Dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek i zwiedzanie proponuje się inne kierunki. Do Wietnamu, zwłaszcza do stolicy Ho Chi Minh najłatwiej dostać się drogą powietrzną. Z Polski do Wietnamu regularnie kursują linie lotnicze LOT oraz Aerofłot.

Stolica jest pełna świątyń i atrakcji. Co należy w niej obejrzeć?

Zwiedzanie rozpoczyna się zazwyczaj od Mauzoleum Ho Chi Minh. Znajduje się w nim zablsamowane ciało Ho Chi Minha wystawione na widok publiczny. Leży w granitowym grobowcu wzorowanym na grobie Lenina w Moskwie. W całym świecie komunistycznego reżimu ten sposób okazywania niemal boskiego uwielbienia dla przywódcy jest dosyć powszechny. Podobnie jest w przypaku Kim Il-Sunga i przez pewien czas zabalsamowane było ciało Józefa Stalina. Ho Chi Minh władze uważają za najważniejszy symbol kraju, pomimo faktu, że rząd komunistyczny porzucił jego polityczne idee w latach osiemdziesiątych XX wieku. Dla Wietnamczyków pozostał on „wujkiem Ho”, a jego wizerunek zdobi publiczne budynki oraz donga – narodową walutę.

W Hue – dawnej stolicy Wietnamu na turystów czeka kilka możliwości zwiedzania. Mogą wybrać pomiędzy rowerem, rikszą, a autobusem.

Pozostali mogą skorzystać z rejsu łodzią po perfumowanej rzece do najsłynniejszej pagody Wietnamu – Thien Mu. Na mejscu warte obejrzenia są: Cytadela, Cesarskie Miasto i Zakazane Miasto oraz XIX Flag Tower.

Miasto Hoi Lan już dawno zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Wietnamie. Wspaniałe wrażenie robią kolorowe lampiony wiszące na kamieniczkach, które wieczorem odbijają się w wodach kanału przebiegającego przez centrum miasta. Hoi Lan sprawia wrażenie, że jakby zatrzymało sie na przełomie XIX i XX wieku. Wiele tu chinskich kamieniczek oraz japońskich kupców. Niegdyś to portowe miasto przy ujściu rzeki Cz Bon było ważnym ośrodkiem handlu w Wietnamie w XVI i XVII wieku.

Pozostałościami po wojnie wietnamskiej są Tunele Cu Chi. Podziemne miasto Viet Congu pochodzi z zczasów kiedy na Półwyspie toczyły się brutalne działania wojenne. Turyści mogą strzelać z oryginalnych karabinów AK47, M16 a rózwniez bazuki. Cu Chi jest dzielnicą Sajgonu. Tunele rozciągają się przez dziesiątki kilometrów i stanowiły sieć transportową dla broni i żywności. Amerykanie próbowali walk w tunelach, jednak ponieśli klęskę.Wietnam mimo, iż coraz bardziej hotelowo – komercyjny wciąż kryje się za zasłoną oryginalności.

Ninh Binh

Stopka autorska: hotele – http://www.esky.pl/hotele

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz