Badanie nasienia – pierwszy krok w leczeniu niepłodności

Badanie nasienia nazywane także badaniem spermy pozwala wskazać ewentualne problemy związane z niepłodnością występujące po męskiej stronie związku. Badanie nasienia pozwala sprawdzić jakość, szybkość i ilość plemników i ocenić na ile ten stan jest właściwy. Niepłodność po stronie męskiej wynika bardzo często ( w około 40%) z niskiej jakości nasienia.

Reklama

plemnik
Badanie to jest nie inwazyjne i nie ma żadnego wpływu na zdrowie, dlatego też powinno być wykonane jako pierwsze w przypadku wątpliwości związanych z płodnością. Kolejnym ewentualnym etapem jest przeprowadzenie badań partnerki. Przed przeprowadzeniem badania nasienia około 4 dni należy zachować wstrzemięźliwość płciową. W przypadku wykazania nieprawidłowości w trakcie przeprowadzania analizy plemników, badanie nasienia należy powtórzyć około 3 razy aby mieć pewność.

Badanie nasienia przeprowadza się także w celu ustalenia ojcostwa, jest to jeden z coraz częstszych obecnie problemów którymi zajmują się sądy, badanie to daje praktycznie 100% pewność co do ojcostwa. Badanie nie wymaga innych wcześniejszych diagnoz, jedynie w przypadku ewentualnych problemów lekarz jest w stanie wskazać ich przyczyny i poprowadzić dalsze etapy leczenia problemu niepłodności. Brak płodności stwierdzony podczas badania nasienia w bardzo wielu przypadkach da się wyleczać, chyba że jest ona wrodzona lub wynika ze zniszczonych przez choroby organów płciowych.

Stopka autorska: badanie nasieniahttp://www.invicta.pl/470/nieplodnosc_meska.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz