Banki uniwersalne i ich produkty

Statystyczny klient detaliczny korzysta przynajmniej z jednego produktu bankowego, jakim jest konto osobiste. Na nie co miesiąc wpływa nasze wynagrodzenie, z konta wykonujemy także wiele operacji, przede wszystkim przelewy bankowe związane ze stałymi opłatami domowymi.

Reklama

budowa domuBanki uniwersalne charakteryzuje jednak bogata oferta produktów, czyli poza rachunkami prywatnymi i firmowymi także depozyty oraz kredyty, które po kontach osobistych są produktem najliczniej wnioskowanym przez klientów instytucji finansowych. Nie zawsze jednak atrakcyjna oferta rachunku łączy się z równie korzystnym kredytem gotówkowym czy dobrze oprocentowaną lokatą terminową, warto więc sprawdzać oferty banków w tym zakresie, biorąc pod uwagę przynajmniej kilka jednocześnie. Coraz częściej korzystamy z bankowości elektronicznej, chętnie wykonując operacje bankowe samodzielnie, za pomocą internetu. Jest to rozwiązanie, które nie zabiera nam zbyt wiele czasu, przynajmniej w porównaniu z koniecznością udawania się do placówki banku, by wykonać przelew do innej instytucji finansowej lub dokonać opłaty za prąd.

Oferta banków w zakresie produktów internetowych jest jednak różna, także pod względem kosztów, warto więc sprawdzać, które banki mają tutaj korzystną propozycję. Tego typu rankingi znajdziemy w internecie, gdzie na stronach poświęconych domowym finansom znajdziemy zestawienia interesujące pod wieloma względami. Tutaj znajdziemy również wiele porad, w jaki sposób uzyskać kredyt refinansowy naszego kredytu hipotecznego czy w jaki sposób można skonsolidować swoje zadłużenia w jedno, bardziej korzystne. Również w sytuacji, gdy chcemy zainwestować swoje nadwyżki finansowe w lokatę lepiej od razu porównać oferty kilku banków niż sprawdzać je po kolei na stronach konkretnych instytucji finansowych. Po wpisaniu w pola specjalnych kalkulatorów finansowych interesujących nas danych, czyli wysokość, walutę i okres trwania lokaty terminowej aplikacja znajdzie nam propozycje poszczególnych banków w tym zakresie.

Stopka autorska: banki – http://banki-w-polsce.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz