Berlin – co warto zwiedzić?

Stolica Niemiec to miasto bardzo zróżnicowane i niezwykle inspirujące.  To tętniąca życiem, nowoczesna metropolia, z bogatą ofertą kulturalną i życiem nocnym. Ale Berlin to też miasto zanurzone gdzieś w przeszłości, miasto, w którym ślady trudnej historii Niemiec widoczne są na każdym kroku.

Reklama

Brama Brandenburska

Brama Brandenburska

Co więc można zobaczyć w Berlinie? Na pewno Reichstag, stary budynek parlamentu niemieckiego. Jest symbolem potęgi II Rzeszy, ale  też jej upadku. Również dziś, w odnowionym budynku Reichstagu, znajduje się parlament – tak zwany Bundestag. Miłośnicy skomplikowanej historii najnowszej zadumają się na pewno przy pozostałościach muru berlińskiego, mogą też odwiedzić centrum dokumentacji i Kaplicę Pojednania.

Ale Berlin to nie tylko historia. Stolica Niemiec przeżyła po zjednoczeniu ogromny rozkwit i jak magnes zaczęła przyciągać spragnionych wielkomiejskiego życia, młodych zwłaszcza Niemców albo ludzi z innych zakątków świata. Berlin zyskał własny, specyficzny i bardzo nowoczesny charakter. Stał się też ważnym ośrodkiem kultury, Są w nim organizowane słynne festiwale, na przykład: Berlinale – prestiżowy festiwal filmowy na świecie czy Love Parade –  plenerowy festiwal muzyki elektronicznej. Wreszcie ma Berlin doskonałe, ekskluzywne sklepy i centra handlowe. Każdy spragniony zakupów człowiek znajdzie tu coś dla siebie.

Reichstag

Dotarcie do Berlina z Polski jest bardzo proste. Mieszkańcy województw zachodnich najczęściej udają się tam własnym samochodem, ponieważ stolica Niemiec jest położona niedaleko polskiej granicy. Reszta, żeby było wygodniej, może wybrać przejazd autokarem albo przelot samolotem. Ceny biletów są nieraz bardzo konkurencyjne i to zarówno wtedy, gdy chodzi o bilety autokarowe, jak i gdy chodzi o bilety lotnicze. Skorzystać może na tym tylko polski podróżnik.

Stopka autorska: bilety autokarowe – http://www.okeytravel.pl/bilety-autokarowe.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.8/10 (liczba ocen: 5)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz