Bezpieczeństwo i wygoda podróżowania dzieci w aucie

Troszczysz się o bezpieczeństwo swoich maluchów w trakcie podróży autem? Jako dbający ojciec masz obowiązek. Żeby zagwarantować im to bezpieczeństwo powinno się sprawić wszystkie rzeczy aby twoje dzieci były chronione. Ponadto twoje dzieci powinny również wygodnie jechać. Wiesz o czym mówię? W tym materiale opiszę w jaki sposób to zrobić.

Reklama

fotelik samochodowyKażdy z nas chce aby foteliki, które pozyskamy nie były najgorsze, a ponad to żeby cena nie była z kosmosu. W Polsce jest mnóstwo takich fotelików, a ich cena uzależniona jest zazwyczaj od rodzaju materiału z jakiego jest wykonany. Kupując np. przez internet znajdziemy wiele wartościowych fotelików. Ich wartość zaczyna się od 180 zł a wynosi nawet 2000 zł. Skąd występuje taka różnica? Przyczyn jest dużo. Po pierwsze, cena zależy od wagi dzieciaka. Wyróżniamy 3 kategorie: 0-13kg, 9-18kg a także 15-36kg. Te pierwsze przeznaczone są dla maluchów. Ten typ twardo trzyma główkę naszego dziecka. Ponadto cechują się tym że są montowane odwrotnie do kierunku jazdy. Kolejny model dedykowany jest dla dzieci o większej wadze. Przejażdżki w takim fotelu są twarzą do przodu. Maluchy są przymocowane za pośrednictwem pasów przy fotelu. Zazwyczaj wystepują 3. Największe dzieciaki są usztywniane za pośrednictwem pasów przytwierdzonych w aucie. Ponadto koszt siedzenia uwarunkowany jest od doświadczenia fabryki i dokładności zrobienia.

Są fotele Słowackie, Włoskie, a także z USA – te z reguły są zrobione precyzyjnie. Możemy znaleźć także foteliki importowane z krajów Azji, np. Wietnam czy Tajlandia. Bywają często niewygodne oraz często pękają. Należało by pomyśleć czy to dobry pomysł by kupować. Należy również pamiętać o tym żeby wszystkie z foteli miały atest. Twoje maluchy muszą być bezpieczne! Gdzie taki fotel znaleźć? Najprostrzym sposobem będzie przeglądarka Google. Wklepując np. fotele do auta wyskoczy nam mnóstwo portali gdzie można coś wyszukać. Alternatywnie można pojść do supermarketu, jednak tam różnice w cenie będą wyższe w zestawieniu z internetem.

O ile niezmiernie myślisz o bezpieczeństwie Twojego malucha, czemu nie zatroszczysz się także o jego komfort podczas jazdy autem? Czy podczas upalnych tygodni nie przytrafiło Ci się słuchać kwękania na rażące promienie słoneczne? Czy małe dzieciaki nie biadolą bądź nie mogą zasnąć z powodu przechodzących przez szyby promienie? Pomyśl także o komfort Twojego malucha i oklej okna w Twoim samochodzie. Mówisz, że to wyrzucenie pieniędzy w błoto? Absolutnie nie. To gwarancja zmiany komfortu jazdy oraz przyjemność z przejażdżki nawet w najbardziej pogodne tygodnie. Słońce na niebie nie będzie razić własnych pociech w gorące dni. Dodatkowo klimatyzacja będzie pracować zdecydowanie lepiej a wnętrze samochodu nie będzie się prędko nagrzewać.

Stopka autorska: przyciemnianie szyb Mielec

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz