Bezpieczne drzwi do domu – jakie wybrać?

Montaż dobrej jakości drzwi pozwala nam na komfortowe i bezpieczne mieszkanie. Nie każdy jednak pamięta, żeby zadbać o ten szczegół. Wydawałoby się, że jest to małoznaczący element budynku mieszkalnego, szczególnie jeżeli ktoś mieszka w bloku. W przypadku domków wolnostojących sytuacja jest oczywista.

Reklama

drzwi do domuNiezależnie jednak od tego, gdzie mieszkamy, nikt za nas nie zadba o bezpieczeństwo. Dlatego warto zainwestować nieco gotówki w drzwi dobrej jakości. Nie każdy producent drzwi, a właściwie oferta, jest godna uwagi. Dlaczego? O tym za chwilę. Na początek zastanówmy się, czym należy się kierować podczas wybierania drzwi.

Cena? W tym przypadku to istotny wyznacznik. Zazwyczaj, droższe drzwi oznaczają lepszą jakość. Ale uwaga, czasami bardzo podobne modele drzwi znajdziemy u różnych dystrybutorów, a różnica w cenie może być oszołamiająca. Dlatego też, na początku lepiej dobrze zaznajomić się z tematyką. Przejrzyjmy katalogi, poszperajmy w sieci. W ten sposób ustalmy, który producent drzwi oferuję najlepszą jakość w miarę przystępnej cenie.

Zwracajmy także uwagę na materiały, z których zostały wykonane drzwi. Wiadomo, że lite drewniane drzwi będą droższe od tych wykonanych z płyt wiórowych. Jednocześnie zapewnią nam one dużo większą trwałość drzwi.

Jednak same drzwi to nie wszystko. Nie można zapomnieć o dobrych zamkach. Jeżeli do dobrych drzwi zamontujemy byle jaki produkt, to znacznie obniży to jego walory antywłamaniowe. Dlatego producenci oferują często gotowe zestawy(drzwi plus zestaw zamków), które wystarczy zamontować w odpowiedni sposób.

Stopka autorska: producent drzwi – http://www.lima-mlawa.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz