Bezpieczne obuwie robocze

Bardzo wiele czasu poświęca się na dyskusję o zasadach bezpieczeństwa, które panują w wielu zakładach przemysłowych. Przepisy nie zawsze są respektowane, co często prowadzi do nieszczęść w postaci wypadków. Dużym uchybieniem, które można spotkać dość często jest brak odpowiedniego ubioru pracowników, szczególnie w niebezpiecznych miejscach pracy.

Reklama

obuwie roboczeUbranie robocze powinno być dostosowane do warunkow panujących wewnątrz przedsiębiorstwa. W większości branż, na największe urazy narażone są stopy. Niestety, nie każda firma zapewnia pracownikowi obuwie robocze odpowiedniej klasy. Specjalistyczne buty to nie zwykły towar ze sklepu obuwniczego. Podczas produkcji wykorzystuje się najtrwalsze materiały takie jak skóra, guma oraz stal. Jest to podyktowane faktem, iż but musi wytrzymać uderzenia przedmiotów ostrych lub spadających z wysokości. Buty do pracy w takich warunkach przypomniają często bardzo ciężkie trapery. Wbrew pozorom, taki but jest bardzo wygodny i dość lekki. W końcu pracownik będzie miał go na sobie przez 8 lub więcej godzin bez przerwy! Złe obuwie spowoduje, że noga będzie się pocić lub obcierać. To prowadzi do nieprzyjemnych konsekwencji w postaci ran, a często także chorób stóp. Charakterystycznym elementem takiego buta jest odpowiednio spreparowany czub. Wyłożony jest on stalową blachą, która chroni najwrażliwszą część stopy – palce.

Dobrej jakości obuwie robocze to spory wydatek. Jednak pracodawcy nie powinni oszczędzać na bezpieczeństwie swoich podwładnych. W innym wypadku, szybko mogą ich stracić.

Stopka autorska: obuwie robocze – http://www.prax.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz