Czy warto inwestować w bezprzewodowy system alarmowy?

Montaż alarmu w domu to poważna inwestycja, często nie przemyślana prowadzi do jeszcze większych wydatków. Podpowiem Ci jak dobrze wybrać taki system i co należy wziąć pod uwagę.

Reklama

Czy warto zainwestować w bezprzewodowy alarm domowyO montażu alarmu najczęściej myślimy ze względów bezpieczeństwa, ma nas chronić przed włamaniem ale również przed nieszczęśliwymi wypadkami losowymi typu pożar, wyciek gazu czy zalanie mieszkania wodą. Niestety większość użytkowników oszukuje się sprzedając im najtańsze rozwiązania, które bardzo często jeśli nie zawodzą to nie pozwalają na jakąkolwiek późniejszą rozbudowę.

Przy kupnie alarmu do domu mało osób jest świadoma jego potencjału i idzie po najmniejszej linii oporu, oczywiście chcąc dużo zaoszczędzić. Ale jak to mówi przysłowie „chytry dwa razy traci” .. chcąc coś zmienić po kilku latach najczęściej bywa już za późno i niema takiej możliwości.
Dlatego taką inwestycję należy przemyśleć przynajmniej z dwóch powodów:

  1. Systemy alarmowe nie służą tylko i wyłącznie do ochrony naszego mienia. Warto pamiętać o tym że wydając kilka tyś. zł naprawdę można pozwolić sobie na zbudowanie niesamowitych rozwiązań opartych na automatyce domowej (automatyczne zarządzenie oświetleniem, tzw. scenami świetlnymi, ogrzewaniem, roletami etc. ).
  2. Drugi powód jest bardziej „techniczny”. To prawidłowe miejsce działania wszystkich elementów systemu alarmowego. Niestety nie każdy przyszły użytkownik systemu o tym wie lub jest informowany przez instalatora.

W czym faktycznie znajduje się problem?

Najbardziej narażone na taki problem wydają się być czujki ruchu. Mając panele podłogowe i ładne, fajne mebelki z podklejonym filcem lubimy zaszaleć i trochę pozmieniać w pokoju .. no i tu jest problem! Nawet jedna zmiana miejsca postoju szafy może zasłonić nam widoczność czujki. Przy przewodowym systemie alarmowym nie pozostaje nic innego jak zrezygnować z tego elementu, lub wykuć ścianę na kabel i przenieść urządzenie w inne miejsce .. już widzę Twoją minę ;].

Spokojnie jeśli to czytasz znaczy że jeszcze szukasz rozwiązania.
Pewnie jestem mało obiektywny ale osobiście polecam systemy alarmowe bezprzewodowe, lub też tzw. systemy „hybrydowe” (2 w 1: systemy przewodowe + „bezprzewodówka ” w jednym). Są to rozwiązania dużo droższe lecz ich montaż pozbawiany jest minusów „przewodówki” .. chyba że lubisz kurz.

Ich montaż i konfiguracja jest znacznie szybszy, a także w razie czego pozwala na dużą dowolność w rozbudowie. Przykładowo. Wyobraź sobie że montujesz zabezpieczenie przed zalaniem mieszkania. Bezprzewodowe czujki zalania wodą pozwolą wykonać taką operację w godzinę. A teraz wyobraź sobie doprowadzenie kabla pod płytkami mając alarm przewodowy… czy teraz widzisz różnicę?

Stopka autorska: Systemy alarmowe – http://montujemyalarm.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz