Place zabaw, a bezpieczeństwo dziecka

Nasze pociechy są dla nas bardzo ważne. Dlatego też dbamy o to, by mogły się bezpiecznie bawić i spędzać wolny czas z rówieśnikami. Czy jednak możemy być pewni, że dzieci odwiedzające place zabaw są w pełni bezpieczne? Niestety nie, chociaż rzadko jesteśmy świadomi zagrożeń jakie czyhają na milusińskich. A jest ich całkiem sporo.

Reklama

plac zabawTo co najbardziej zagraża dzieciom podczas zabawy, to zły stan techniczny elementów placu zabaw. Nie raz i nie dwa spotykaliśmy się z sytuacją, gdzie widzieliśmy przerdzewiałe konstrukcje drabinek, powyginane pręty huśtawek i inne tego typu sytuacje. Jednak widząc coś takiego, rzadko kiedy reagujemy. Zwykle dajemy sobie spokój i pozwalamy dziecku na zabawę.

Podobne przemyślenia dotyczą podłoża, na jakim zwykle bawią się maluchy. Place zabaw to nierzadko zwyczajne złomowiska, ale to co dzieje się na pod huśtawkami, karuzelami i zjeżdżalniami woła o pomstę do nieba. Wystające kamienie, kawałki płyt chodnikowych, pręty niewiadomego pochodzenia. Właśnie między takimi przedmiotami bawią się nasze dzieci.

Co prawda powstaje masa nowych miejsc do zabawy, jednak ciągle jest ich jak na lekarstwo. A jeżeli już powstają, to zaraz są niszczone przez młodzież, która urządza sobie z nich miejsca do przesiadywania, picia i palenia.

Dlatego każdy rodzic, który ma własną posesję, powinien stworzyć swojemu dziecku miejsce do zabawy. Stworzenie małego placu zabaw w przydomowym ogródku to niewielkie koszty w porównaniu z zagrożeniami jakie czekają na malucha na osiedlowym placu.

Stopka autorska: place zabaw – http://www.hags.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz