Bilardowe szaleństwo

Bilard stał się jedną z najpopularniejszych gier ostatniego wieku, rozgrywanych na specjalnych stołach. Co więcej – ogłoszony został oficjalnie dyscypliną sportową. W bilard grają zarówno studenci, jak i poważni biznesmeni. Niejednokrotnie jest on główną i nieodłączną atrakcją współczesnych imprez firmowych oraz studenckich. Nie przeszkadza to jednak w tym, żebyś i Ty dołączył do fanów gry w bilard i od dziś zaczął z nim swoją przygodę.

Reklama

Bilard od podstaw

bilard krakówPierwszą rzeczą, na jaką powinieneś zwrócić uwagę jest odpowiednia postawa, ponieważ w większości to od niej zależy prawidłowa technika trafiania bil do łuz. Trafienia w bile powinny być zdecydowane, a podstawą poprawnego uderzenia jest odpowiednie trzymanie kija bilardowego. Kij musimy trzymać tak, by swobodnie przechodził pomiędzy naszymi palcami. Ale z drugiej strony nie możemy pozostawić za wiele miejsca, gdyż wówczas nie będziemy w stanie dokładnie sterować nim, czyli nie uderzy w bile w tym miejscu, w którym chcielibyśmy. Istotne jest również korzystanie z podpórki pod kij, która ułatwia uderzenia w bile. Potocznie podpórka ta zwana jest także grabkami. Używamy ją wówczas, gdy bila, w którą chcemy uderzyć znajduje się na środku stołu i nie możemy przyjąć dogodnej pozycji, by dobrze uderzyć. Ponadto bilard jest w szczególności grą, w której w dużej mierze liczy się dokładność i koncentracja przy celowaniu w kule bilardowe. Sprawdź również, które Twoje oko jest dominujące, gdyż odpowiednie uderzenie to podstawa.

Gdzie grać w bilard?

Bilard jest jedną z tych gier, których podstaw należy uczyć się od razu poprzez ćwiczenia na specjalnym stole, z kijem w ręku i rozstawionymi bilami. Im więcej praktykujemy, tym lepsi będziemy w tej grze. Zatem gdzie grać? Stoły bilardowe można znaleźć w wielu miejscach, gdyż w ostatnim czasie gra zdecydowanie zyskała na popularności. Grę w bilard oferują niektóre kluby studenckie, puby oraz Parki Rozrywki. Zatem możliwości mamy sporo, a zabawa jest naprawdę świetna.

Bilard na imprezach firmowych

Zdarza się, iż naczelną atrakcją na imprezie firmowej jest właśnie bilard. Świetną sprawą jest zorganizowanie zawodów bilardowych. Niby rywalizacja, ale w głównej mierze przecież zabawa. Kiedy wiemy, że planowana jest taka atrakcja na imprezie firmowej, warto potrenować, by zaskoczyć swoich współpracowników naszą grą. Inna rzecz, że będziemy się lepiej bawić, a mniej stresować, kiedy będzie nam dobrze szło. A kiedy pójdzie nam naprawdę dobrze i zajmiemy miejsce na podium, możemy wygrać nagrodę, co zawsze jest miłym dodatkiem do zabawy.

Stopka autorska: bilard – http://krakow.fantasypark.pl/oferta/bilard

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz