Biurokracja w bankach – wypełnianie wniosków

Pewnie nie raz zastanawiałeś się nad tym jak ci wszyscy pracownicy banków pamiętają wszystkie przepisy, regulaminy i inne ważne kwestie związane z prawem przy przyznawaniu kredytów czy dawaniu lokat, jednym słowem jak się w tym wszystkim nie pogubić?!

Reklama

dokumenty bankoweTo co na najwyższym szczeblu wygląda na masę skomplikowanej papierkowej roboty i setek formularzy do wypełnienia zaczyna mieć problemy z poziomu skomplikowania w samych źródle. Zastanówmy się, jak szary Kowalski wypełniając wniosek kredytowy, spostrzega cały ten proces oraz jakie musi mieć na jego temat myśli. Widząc przed sobą kilkanaście stron formularzy do wypełnienia o najróżniejsze pytania dostaje od początku bólu głowy. Do tego, wszystko jest napisane biurowym językiem, tak że bez doświadczonych osób lub konsultacjach z doradcą kredytową można mieć spore wątpliwości co do poprawnie wypełnionego wniosku. Wszystko to wiąże się z dodatkowym, stresem, a wiemy że jeśli chodzi o poważne pieniądze i zastaw np. domu trzeba bardzo uważać i skrupulatnie podchodzić do tematów.

Cała ta skomplikowana biurokracja sprawia, że przeciętna osoba postrzega banki, pocztę i inne urzędy użyteczności publicznej, o Urzędach Skarbowych nie wspominając, jak miejsca skomplikowanych procedur i tak niejasnych zapisów, że lepiej tam nie wchodzić.  Takie podejście do całej tej sytuacji jest w pełni zrozumiałe, nie każdy ma „smykałkę” do terminologii bankowej i nie potrafi w pamięci podliczyć swoich zarobków za kwartał czy też oszacować, które raty kredytu wypadną w oficjalnym rozliczeniu korzystniej.

Co więc można zmienić lub zrobić w takich przypadkach? Jak mówi powiedzenie „świata nie zmienisz”  więc zamiast starać się walczyć z wiatrakami, powinniśmy zacząć od edukacji własnej osoby w tych kierunkach. Warto zaciągnąć opinii specjalistów czy też osób, które przechodziły już przez podobny proces, aby podpowiedziały nam czego możemy się spodziewać i na co uważać. Pamiętajmy, że ludzie którzy pracują w takich instytucjach są tam nie tylko po to, żeby ładnie wyglądać i pić kawę. Nie krępujmy się ich zapytać o radę oraz wyjaśnienia, nawet jeśli miałoby to kilkakrotnie dotyczyć tej samej sprawy.

Stopka autorska: wniosek kredytowy – http://wniosekokredyt.pl/wniosek-o-kredyt-u-doradcy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz