Otwieramy biznes w Internecie

Wielu młodych ludzi poważnie zastanawia się nad swoim pierwszym biznesem. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach konkurencja w każdej branży jest o wiele większa niż kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu i zdecydowanie trudniej o ambitny, oryginalny pomysł, który będzie można łatwo spieniężyć. Nie można się jednak łatwo poddawać, tylko ruszyć głową i uderzyć do medium, które nie zostało jeszcze do końca odkryte i zbadane, czyli do Internetu.

Reklama

dolar

Biznes w Internecie prowadzi się o wiele łatwiej, niż normalny ze względu na to, że nie jesteśmy zobligowani do siedzenia w biurze, tylko możemy pracować w każdym miejscu na świecie w którym mamy dostęp do Internetu. Wielu ludzi z branży internetowej wyjeżdża na przykład do Egiptu zabierając laptopa i tam, na plaży luksusowego hotelu pracują podłączeni pod hotelowe WiFi. Czy może być coś piękniejszego?

Boom na Internet dalej trwa, inwestycje w rynek IT stale się powiększają, przede wszystkim wzrastają nakłady finansowe na reklamę w Internecie, SEO, SEM i e-PR. Każdemu młodemu przedsiębiorcy proponuję zainteresowanie się tymi rynkami i założenie agencji interaktywnej. Po zgłębieniu tajników SEO czy SEM można bez problemu założyć jednoosobową działalność gospodarczą i – w przypadku dobrze prosperującej firmy – zatrudniać kolejne osoby, albo zlecać do nudniejsze zadania podwykonawcom, a samemu zająć się poważniejszymi projektami.

Marketing, to nie jest jedyna opłacalna działalność w Internecie. Jest mnóstwo miejsc pracy, a co za tym idzie – spora nisza – dla programistów, administratorów etc., szczególnie w Łodzi. Jeżeli wielkie firmy nie mogą znaleźć specjalistów, to może warto założyć własną działalność i zgarniać klientów?

Istnieje również szansa na to, aby znaleźć swoją niszę w Internecie i zając się sprzedażą na portalach aukcyjnych. W kilka minut można założyć własny sklep internetowy oparty o darmowy skrypt. To jest chyba najlepsze jeżeli chodzi o bizne w Internecie, można zacząć zupełnie od zera bez większych nakładów finansowych. Oczywiście w tym przypadku firma będzie się rozwijała zdecydowanie wolniej i będzie wymagała ciągłych zastrzyków gotówki i inwestycji, ale z czasem z pewnością interes zacznie prosperować, a Twoje nazwisko będzie wymieniane obok najbogatszych Polaków. Powodzenia!

Stopka autorska: bizne – http://telegraf.biz/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz