Biznesowy dress code – jak powinien ubierać się biznesmen?

Każdy, kto pracuje w biznesie wie, jak ważny jest profesjonalny wizerunek. Wykształcenie, doświadczenie i kompetencje są oczywiście najważniejsze, ale jednak wygląd zewnętrzny również świadczy o nas, jako przedsiębiorcach. Jak więc dobrze prezentować się na spotkaniach?

Reklama

TeczkiWygląd zewnętrzny jest ważny. Przyjemna i zadbana aparycja, odpowiednia odzież, obuwie i dodatki świadczą o naszym profesjonalizmie, szacunku dla innych oraz do samego siebie. Ważne jest, aby dbać o higienę ciała w szczególny sposób – czyste, dyskretnie perfumowane ciało jest atrakcyjne i budzi zaufanie. Zarost u mężczyzn powinien być przystrzyżony i wypielęgnowany, obie płcie muszą zważać na to, by mieć ładnie utrzymane włosy i estetyczne fryzury. Ważna jest także czystość paznokci i nienaganny makijaż u kobiet – delikatny, dyskretny i raczej jasny. Niewskazane są kolorowe cienie do powiek, jaskrawe szminki czy pstrokate paznokcie – wygląda to tandetnie i nie nadaje się do biura i na spotkania biznesowe.

Odzież, dodatki i obuwie także są ważne. Należy nosić ubrania dobrego gatunku, czyste i wyprasowane, raczej klasyczne i w stonowanych kolorach. Panowie powinni zakładać dobrze skrojone garnitury, panie garsonki. Nie należy zbyt odsłaniać ciała – jest to źle widziane. Panom zaleca się krawaty, paniom delikatne dodatki i biżuterię. Nie należy jednak z tym przesadzać – biżuteria i dodatki powinny być dyskretne i delikatne, nie należy zakładać na siebie dużej ilości ozdób. Obuwie powinno mieć zakryte palce i być czyste. Panie mogą pozwolić sobie na wysokie obcasy, ale buty muszą być dobrane do sylwetki i stroju. Przyjmuje się zasadę, że nie należy górować w wysokim obuwiu nad gośćmi czy przełożonymi.

Wśród dodatków króluje galanteria skórzana. Dodatki mogą być wykonane ze skóry naturalnej lub sztucznej, ważne jest, aby były szykowne i eleganckie, z dobrym wzornictwem. Wskazane są dobrze wykonane, stylowe teczki, etui na długopisy, teczki konferencyjne, aktówki i inne.

Stopka autorska: teczki – http://www.gepard.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz