Biżuteria zimowa

Jaka srebrna biżuteria najlepiej sprawdzi się w zimie, gdy na dworze ciemno i zimno, a my jesteśmy zmuszeni do wkładania ciepłych swetrów, płaszczy i czapek? Czy pozostaje nam tylko czekać na wiosenne słońce? A może warto na przekór aurze sięgnąć po nasze ulubione kolczyki czy bransoletkę?

Reklama

srebrne kolczykiPomysłów na zimową biżuterię jest wiele. Można spróbować zaczarować zimę i ocieplać się ciepłymi, rozgrzewającymi kolorami. Dobrze sprawdzą się tu kolczyki srebrne z dużymi, czerwonymi czy pomarańczowymi cyrkoniami czy bransoletka modułowa utrzymana właśnie w takiej gorącej, energetycznej kolorystyce. Im większe kamienie, im bardziej intensywna ich barwa, tym wrażenie będzie spotęgowane.

Zima kojarzy się ze śniegiem, więc jak najbardziej na miejscu będą również bardzo dosłowne skojarzenia, czyli biżuteria srebrna we wszelkich odcieniach bieli. Bezbarwne kryształy czy cyrkonie, a w droższej wersji brylanty, nasuwają skojarzenie z zamarzniętą wodą i soplami lodu, często iskrząc się jeszcze niczym śnieg w ostrym, zimowym słońcu. Możemy postawić na duże kamienie, albo wręcz przeciwnie, skupić się np. na zawieszce wysadzanej wieloma małymi kryształkami, które będą wspaniale iskrzyć się niczym wirujące płatki śniegu. Kolejny pomysł to duża biżuteria wykonana z niestandardowych materiałów, jak drewno, tworzywa sztuczne, plastik i utrzymana w tonacjach bieli.

bransoletkaKolejne dosłowne skojarzenie, to biżuteria z wszelkimi motywami zimowymi, której źródło inspiracji jest niewyczerpane. I tak zaczynamy od płatka śniegu, poprzez bałwanki i kończymy na akcesoriach zimowych, jak narty, łyżwy, sanki itp. Wszelkie gadżety zimowe świetnie nadają się jako zawieszki charms czy beads, zdobione kolorową emalią jubilerską, wysadzane kryształkami i zdobione cyrkoniami. Możemy pójść dalej i do kompletu dołożyć jeszcze symbole świąteczne, które nieodłącznie wiążą się z zimą i śniegiem. Na naszej bransoletce modułowej zawiesimy więc choinkę, bombki, mikołaja, renifery, prezenty, pastorałki, gwiazdki i wszystko co tylko kojarzy się ze świętami.

Stopka autorska: kolczyki srebrne – http://aragat.pl/kategoria/Kolczyki_135

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz