Blaty granitowe w kuchni. Jak blat wybrać?

Jest wiele materiałów, z których możemy wykonać blat kuchenny. Najodpowiedniejszym materiałem jest kamień. Blaty kuchenne mają na pewno więcej zalet niż zwykłe blaty z płyty wiórowej. Kuchnia to miejsce, które powinno być utrzymane w ciągłej czystości. Na blacie jest wykonywanych najwięcej czynności, dzięki czemu jest najbardziej narażony na zabrudzenia. Najłatwiej utrzymać w czystości blat z kamienia. Zatem skoro najlepszym materiałem jest kamień, to jaki?

Reklama

Najodpowiedniejszym materiałem na blat kuchenny jest granit. Z surowców naturalnych posiada najwięcej zalet. Granit jest najtrwalszym kamieniem. Wytrzymuje wysokie temperatury, nie niszczy się pod wpływem wody, występuje w wielu kolorach, a co najważniejsze wytrzyma wiele lat, o wiele więcej niż zwykły blat wiórowy.

Blat granitowy może wpisać się w każdy styl kuchni, od nowoczesnej po klasyczną i bogato zdobioną. Dzięki temu, że ten surowiec można poddać obróbce możemy wykonać różne zakończenia naszego blatu.

W kuchni istnieje wiele funkcji blatu kuchennego. W zasadzie może ich być kilka. Poczynając od głównego blatu, na którym przygotowujemy jedzenie oraz znajduje się zlew. Blat może pełnić funkcję stołu, ale również znajduje zastosowanie jako stół barowy, a także parapet, by odłożyć drobne rzeczy. Najczęstsze zastosowanie znajduje jako blat główny. W nim drążony jest specjalny otwór pod zlew. Są dwa rodzaje montowania zlewu. Może być wsadzany w blat, bądź wycięta dziura po to, by zlew znajdował się bezpośrednio pod blatem. Klienci często decydują się na stolik kuchenny pasujący pod blat.

Bardzo popularne w domach z dużą kuchnią stały się wyspy kuchenne. Jest to oddzielny blat usytuowany na szafkach znajdujący się w centrum kuchni. Dodatkowo może pełnić funkcję stolika. Najczęściej na wyspie instalowany jest zlewozmywak, dzięki czemu mamy łatwiejszy dostęp do reszty wyposażenia kuchni.

Duża wyspa doskonale sprawdza się jeśli czynność przyrządzania posiłków wykonuje kilka osób jednocześnie. Dzięki wykorzystaniu wyspy kuchennej osoby uczestniczące w przygotowaniu jedzenia mają ze sobą ciągły kontakt wzrokowy co znacznie umila czas spędzony w kuchni. Wyspę najlepiej wykonać z granitu gdyż jest to element kuchni, który będzie narażony na bardzo dużą, intensywną eksploatację. Zastosowanie blatu granitowego będzie gwarancją pięknego wyglądu naszej wyspy kuchennej przez długie lata.

Podsumowując nasze rozważania dochodzimy do ceny blatów granitowych. Wykonanie blatu z kamienia jest droższe niż analogicznej wielkości blat wykonany z innych materiałów. Jeśli jednak planujemy użytkowanie blatu na długie lata na pewno warto zainwestować w lepszej jakości blat z kamienia naturalnego.

Stopka autorska: ex-trade.pl – blaty kuchenne

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz