Blaty kuchenne z granitu

Blaty kuchenne i płytki granitowe można znaleźć w każdej kuchni. Są one nieodmiennie od wielu lat praktyczną ozdobą tego pomieszczenia. Płytki kamienne, wspaniale zabezpieczają przed plamami które osadzają się na powierzchniach płaskich, a przede wszystkim są bardzo funkcjonalne, tak jak i blat kuchenny wykonany z granitu. Blaty kuchenne powinny charakteryzować się przede wszystkim dużą trwałością, jednak często wiąże się to z wysoką ceną tego produktu.

Reklama

blat kuchennyWarto jednak wydać większe pieniądze i cieszyć się dłużej z funkcjonalnego produktu w kuchni. W kuchni zamiast blatów często kładzie się płytki granitowe, które mają mniejszą powierzchnię, jednak są równie funkcjonalne jak blaty. Blaty kuchenne obecnie dostępne są w wielu wzorach, kolorach i kształtach, każda pani domu wybierze coś odpowiedniego, co będzie pasowało do wnętrza jej kuchni. Blaty kuchenne wykonane z drewna powinny być bardzo twarde, dlatego wykonuje się je z drzew liściastych. Drewno jest dodatkowo klejone, tak by nie dochodziło do odkształceń. Lakierowanie i olejenie zabezpiecza przed wilgocią, która powoduje gnicie drewna.

Takie blaty są odporne na dość wysokie temperatury, wilgotność i działanie różnych preparatów, narażone są jednak często na uszkodzenia. Na rynku, dostępne są też blaty kuchenne wykonane z kamienia, są bardzo trwałe i odporne na wodę i inne substancje, można je wykonać z granity albo marmuru. Tak wysokiej jakości materiał sprawia, że ich cena jest dość wysoka, jednak ich niezmiernie wysoka wytrzymałość przemawia za ceną. Podobnie cenione są płytki granitowe. Ten materiał mogą zastąpić blaty kuchenne konglomeratowe, które powstają z kruszywa kamiennego i żywicy. Swoim wyglądem przypominają bardzo blaty kamienne, jednak są także drogie, ich zaletą jest wysoka trwałość i estetyka.

Aby wybrać odpowiedni model należy poradzić się specjalisty, ponieważ blaty mogą wyglądać tak samo, jednak użyty materiał sprawia że się różnią. Obecnie wszędzie można zamówić wykonanie wymarzonego modelu.

Stopka autorska: Blaty kuchenne – http://www.furmanek.pl/index.php/ciecie-woda-waterjet/pl/blaty-kuchenne-i-lazienkowe,16,2.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz