Bliski Wschód jeszcze bliżej

W ostatnich latach w dość ograniczonym zakresie mogliśmy sobie podróżować w tamtym kierunku. Na Bliski Wschód państwowymi liniami lotniczymi Izraela El Alem i polskim narodowym LOT-em dostępny dla nas był jedynie Bejrut, Kair i Tel Awiw, a przez krótki czas i Damaszek. Nie był dla nas w ogóle osiągalny rejon Zatoki Perskiej, a loty między nim i Lotniskiem Warszawa pozostawały wyłącznie w sferze marzeń.

Reklama

Lipiec spełnionych marzeń

BejrutW lipcu br. spotkała nas prawdziwa niespodzianka, bowiem jedne z najdynamiczniej na świecie rozwijających się linii, Emirates Airlines uruchomiły przeloty z Dubaju do warszawskiego portu lotniczego. Ten najbogatszy przewoźnik powietrzny świata jest własnością rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To właśnie on jako pierwszy na świecie zamontował w siedzeniu pasażera indywidualne monitory, a także wprowadził we wszystkich klasach przelotu, indywidualny program rozrywkowy. Przez 27 lat działalności przewoźnik został, aż ponad 400 razy uhonorowany nagrodami i wyróżnieniami. Dziś jego szerokokadłubowym Airbusem A330 odbywają się codziennie rejsy z naszej stolicy na lotnisko w Dubaju. Sama podróż tymi liniami lotniczymi jest już wielką przygodą, bo przewoźnik zapewnia komfortowe warunki. W jego najnowszej flocie pierwsza klasa posiada m.in. prywatne apartamenty z zamykanymi drzwiami, której pasażerowie mają do dyspozycji salony spa i fotele zamieniające się w łóżko. Bliższa naszej kieszeni klasa ekonomiczna oferuje zbliżony do innych linii lotniczych standard.

Niespodzianek ciąg dalszy

O polski rynek z Emirates Airlines postanowił zawalczyć kolejny przewoźnik z Bliskiego Wschodu, Qatar Airways. Narodowe linie lotnicze Kataru należą do jednych z najszybciej rozwijających się na świecie. W 50 proc. udziały spółki należą do rządu Kataru, a druga część jest do prywatnych inwestorów. Przewoźnik zasięgiem swym obejmuje sześć kontynentów, oferując bilety lotnicze w ponad stu kierunkach świata, posiada przy tym bogaty wachlarz możliwości przesiadkowych. Siedziba i główny hub Qatar Airways znajduje się w stolicy kraju – Doha. Pierwszy wąskokadłubowy Airbus A320 katarskich linii lotniczych wylądował na warszawskim porcie lotniczym Chopina 5 grudnia br. Samolotem przyleciał sam prezes tych linii oraz zagraniczni dziennikarze. Połączenie między stolicą Polski a Kataru będzie się odbywał 4 razy w tygodniu: poniedziałki, środy, piątki i soboty. Przewoźnik oferuje klasę biznes i ekonomiczną.

Przewoźnicy z wyższej półki

Przewoźnicy ci to przede wszystkim destynacje biznesowe. Mimo coraz większych w naszym kraju bliskowschodnich inwestycji, odsetek podróżujących z nimi Polaków prawdopodobnie będzie znikomy. Zdecydowaną większość pasażerów z Warszawy do Dubaju czy Doha stanowić będą biznesmeni z Europy Zachodniej. Te dwie największe i najszybciej rozwijające się, pięcio i czterogwiazdkowe w rankingu Skytrax, linie lotnicze świata, poza ogromnym prestiżem zafundują Polsce także inne wymierne korzyści.

Stopka autorska: http://tanie–loty.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz