Automatyczne bramy garażowe

Brama garażowaBramy garażowe mogą mieć różny charakter. Jeszcze kilka lat temu bramy takie otwierały się w całkiem zwyczajnie, czyli w ręczny sposób. Obecnie technologia posunęła się do przodu i bramy są zdecydowanie bardziej zautomatyzowane. Normalną sytuacją jest to, że aby otworzyć bramę wcale nie trzeba ruszać się z samochodu. Wystarczy nacisnąć tylko odpowiedni przycisk. Oczywiście w taką automatykę trzeba trochę zainwestować ale opłaca się to. Komfort to cecha współczesnego życia.

Zautomatyzowane bramy garażowe sprawdzają się przy kiepskiej pogodzie. Czasem po prostu nie mamy ochoty wychodzić z auta. Zwłaszcza gdy na dworze pada deszcz.

Reklama

Oczywiście aby można było zainstalować automaty do bram, brama taka musi mieć odpowiedni charakter. Zautomatyzować na pewno nie dadzą się wrota. Ten rodzaj bram powoli odchodzi do lamusa i trudno go uczynić nowoczesnym. Oczywiście jeśli mamy ochotę na bramy garażowe w stylu retro, zawsze możemy wybrać wrota. Jednak w nowoczesnej wersji nie sprawdzają się. Wrota mają w sobie ducha dawnych czasów i trudno w nich rozpalić ogień nowoczesności, czyli zamontować napęd elektryczny. Niemniej jednak wiele warsztatów rzemieślniczych wykonuje tego typu bramy na zamówienie. Skrzydła wrót mają jeszcze jedną wadę – zajmują dosyć dużo miejsca. Nie są więc polecane, gdy mamy niewielki podjazd.

Zdecydowanie nowocześniejsze są uchylne bramy garażowe. Są to obecnie bramy najpopularniejsze. Bramy takie wysuwają się na zewnątrz.. Dlatego jeśli mamy niewielki podjazd, również ten rodzaj bram nie jest polecany.

Jakie zatem wybrać bramy, jeśli dysponujemy krótkim podjazdem? Najlepszym rozwiązaniem są segmentowe bramy garażowe. Podczas otwierania nie zajmują zbyt dużo miejsca przed garażem. Poza tym są szczelne. W przypadku garaży ogrzewanych są więc bardzo dobrym pomysłem.

Innym rozwiązaniem są rolowane bramy garażowe. Zajmują jeszcze mniej miejsca niż bramy segmentowe. Zwijają się one po prostu do góry jak rolety okienne. Bramy tego typu mają od razu wmontowany napęd elektryczny. Są więc bardzo nowoczesne ale nie tak popularne jak bramy uchylne.

Stopka autorska: bramy garażowe – http://www.automatic.waw.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz