Broker ubezpieczeniowy – kompleksowa współpraca

Praktycznie każde przedsiębiorstwo, organizacja czy instytucja korzystają z rozmaitych form ubezpieczenia – majątkowego, komunikacyjnego oraz wielu innych polis. Oferta różnych towarzystw, obejmująca ubezpieczenia firm jest bardzo szeroka. Trzeba orientować się w specyfice rynku ubezpieczeń, śledzić wszelkie zmiany, żeby wybrać naprawdę najlepszą opcję. Dlatego większość podmiotów korzysta z usług profesjonalnych doradców. Pozwala to na wybór naprawdę najlepszej oferty oraz kompleksową obsługę firmy w tym zakresie.

Reklama

ubezpieczenia firm

Specjalistą, który najpełniej zabezpiecza i reprezentuje firm jest broker ubezpieczeniowy, czyli przedstawiciel interesów klienta w kontaktach oraz negocjacjach z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Zaletą współpracy z brokerem jest profesjonalne wyszukiwanie ofert zgodnych z oczekiwaniami klienta, wybór najkorzystniejszej opcji, reprezentowanie w razie likwidacji szkód. Broker ubezpieczeniowy po wystosowaniu zapytania do ubezpieczycieli analizuje wszelkie za i przeciw, przedstawia klientowi wyniki i wnioski z takiej analizy. Decyduje klient, ale dzięki fachowej poradzie brokera, może dokonać słusznego, najlepszego wyboru jeśli chodzi o ubezpieczenia firm. Ponadto broker jako mediator uzyskuje zdecydowanie lepsze warunki niż klient, który negocjowałby sam z pośrednikiem ubezpieczeniowym.

Aby zostać profesjonalnym brokerem, specjalista z dziedziny ubezpieczeń musi legitymować się egzaminem państwowym zdanym przed Komisją Egzaminacyjną dla Brokerów Ubezpieczeniowych oraz pozwoleniem ze strony Komisji Nadzoru Finansowego. Dopiero wówczas broker ubezpieczeniowy zostaje wpisany na ogólnopolską listę. Dzięki takim procedurom i wymaganiom każdy potencjalny klient, którego interesują ubezpieczenia firm, może sprawdzić wiarygodność, kwalifikacje oraz uprawnienia brokera albo kancelarii brokerskiej. Na tej podstawie podejmuje współpracę, udziela pełnomocnictwa do działań na w jego imieniu. Broker nie jest związany z żadnym towarzystwem, jako niezależny specjalista pracuje zawsze na rzecz klienta.

Stopka autorska: ubezpieczenia firm – http://tur.com.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=12&Itemid=22

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz