Budowa i uruchomienie strony www

wwwW czasach dominującej roli Internetu budowa strony www w wielu przypadkach staje się priorytetem. Dlatego też jak grzyby po deszczu powstają nowe agencje interaktywne, które oferują swoje usługi zarówno firmom, jak i osobom prywatnym. Niestety firmy te liczą sobie od kilka tysięcy złotych za stworzenie funkcjonalnej strony internetowej, co dla wielu małych firm oraz osób prywatnych jest zaporą nie do przejścia. Jednak osoby takie nie muszą stać na straconej pozycji, ponieważ przy odpowiednim zaangażowaniu mogą one stworzyć bardzo ciekawą witrynę internetową na własną rękę.

Reklama

Aby zrealizować ten cel wpierw musimy zakupić przestrzeń dyskową na dowolnym serwerze www, której koszt wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych oraz domenę, która kosztuje w zależności od miejsca zakupu od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych rocznie. W przypadku domeny należy przed zakupem dokładnie zapoznać się z ofertą cenową, ponieważ w wiele firm hostingowych oferuje niskie ceny zakupu domeny, co rekompensują sobie wysokimi kosztami odnowienia domeny na kolejny rok.

W momencie kiedy znajdziemy optymalną pod względem ceny oraz parametrów ofertę hostingową oraz domenę, możemy rozpocząć etap konfiguracji serwera, który będzie polegał na podpięciu lub przekierowaniu domeny na serwer www, stworzeniu konta ftp oraz bazy danych mysql.

Następnie przy pomocy klienta serwera ftp, takiego jak Total Comander lub Filezilla wrzucamy na serwer dowolny silnik strony, którym może być jeden z wielu darmowych systemów zarządzania treścią, takich jak Joomla, WordPress, czy Drupla. Po uplodzie wszystkich plików na serwer przystępujemy do instalacji systemu, która w przypadku wszystkich powyższych systemów CMS przebiega podobnie i polega głównie na podaniu danych wcześniej stworzonej bazy dany mysql oraz hasła i adresu email konta administratora, które zostanie utworzone automatycznie po zakończeniu instalacji.

W momencie kiedy zainstalujemy system, praktycznie mamy już gotową stronę internetową, którą możemy dowolnie konfigurować i rozbudowywać przy pomocy wielu darmowych dodatków, które dostępne są w sieci. Instalować i zmieniać możemy nie tylko różnego typu dodatki, ale także szatę graficzną strony, dzięki czemu możemy ją łatwo dostosować do swoich potrzeb.

W analogiczny sposób możemy tworzyć inne strony www, dzięki czemu za kilkaset złotych będziemy mogli się cieszyć swoją własną stroną internetową, która będzie nie tylko bardzo funkcjonalna, ale również dzięki systemowi CMS łatwa w aktualizacji i zarządzaniu.

Stopka autorska: strony www – http://www.webpiksel.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz