Jak zbudowane są laptopy?

Laptopy to stosunkowo młody rodzaj komputerów który zyskał popularność głównie dzięki swojej mobilności i zastosowanym technologiom które umożliwiły miniaturyzację komputera.

Reklama

laptopW skład przeciętnego laptopa obecnie wchodzą praktycznie identyczne podzespoły jak w przypadku tradycyjnych komputerów z tą różnicą że są specjalnie zminiaturyzowane w celu dostosowania do tego rozwiązania. Notebooki podobnie jak tradycyjne komputery są wyposażone w procesory, pamięć a także urządzenia dla nośników danych(jak na przykład CD-ROM, lub w przypadku nowszych Blue Ray).

Najbardziej popularna rozdzielczość przekątnej laptopa to obecnie 15,4 cala. Zastosowane wewnątrz tego typu komputerów akumulatory umożliwiają pracę bez dostępu do napięcia sieciowego. Jednak jeśli długa praca bez możliwości uzyskania dostępu do zasilania sieciowego jest ważna dla przyszłego użytkownika to należy dokładnie porównać pojemność akumulatorów i energochłonność laptopa, ewentualnie warto zastanowić się nad zakupem netbooka który umożliwia znacznie dłuższą pracę bez dostępu do prądu. Dzięki specjalnym zasilaczom możliwa jest również praca w samochodzie z wykorzystaniem napięcia z samochodowej zapalniczki.

Laptopy stają się obecnie głównym wykorzystywanym rodzajem komputera. Przeciętna waga takich komputerów mieści się najczęściej w przedziale od 1 do 3 kilogramów jednak z biegiem lat ciągle się zmniejsza. Jednak bardzo szybki rozwój technologii wykorzystywanych przy produkcji tego typu sprzętu zmierza ku jeszcze większej minimalizacji.

Stopka autorska: Laptopyhttp://sklep.sferis.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz