Jak wybudować własny dom?

W życiu wielu z nas przyjdzie w końcu taki moment, kiedy z dumą przyjdzie nam zająć się rodziną, spłodzić syna i zasadzić drzewo. Zaraz, czy to wszystko co prawdziwy mężczyzna powinien zrobić? Zapomnieliśmy o najważniejszym, czyli budowie domu!

Reklama

budowa domuNajpoważniejsze i zarazem najtrudniejsze zadanie, jakim jest budowa własnego gniazdka przypada oczywiście mężczyźnie. Cały ten proces należy dokładnie przemyśleć i zadbać o najdrobniejsze szczegóły, gdyż każda zmiana lub pomyłka może nas bardzo srogo kosztować. Zacząć musimy oczywiście od wyboru działki oraz projektu domu. Tutaj warto się konsultować ze swoją lepszą połówką, która pomoże nam podjąć decyzję, w końcu to będzie także jej dom.

Kolejnym krokiem jest zdobycie pieniędzy na nowy dom. Albo już je mamy, albo musimy złożyć wniosek o pożyczkę hipoteczną w banku. Tutaj musimy bardzo ostrożnie przejrzeć wszystkie dostępne oferty, zapytać doradcy albo użyć porównywarek internetowych.  W przypadku kredytu hipotecznego czeka nas naprawdę ciężkie zmaganie  przez długi czas, aby dostać akceptację banku. Będziemy musieli przygotować masę papierów, wypełnić drugie tylko wniosków, zaświadczeń oraz innych dokumentów, aby potem cierpliwie czekać na decyzję pracowników placówki bankowej.

Kiedy już dostaniemy pozytywną odpowiedź możemy zacząć wypatrywać pierwszych transz na naszym koncie, tak aby budowlańcy zaczęli odpalać koparki i rozgrzewać szpadle. Od teraz praca będzie szła o wiele szybciej, a efekty będą błyskawicznie widoczne na naszych oczach. Kolejne transze kredytu to kolejne kondygnacje, elementy naszego nowego mieszkania, które będzie naszą pamiątką do końca życia i które pewnie przyjdzie nam także spłacać niewiele krócej. Warto jednak pomyśleć o tym także, jako pamiątce, którą przekażemy naszym dzieciom w spadku, a być może wnukom.

Mimo tego, że budowa domu wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi, stresem oraz nerwami na każdym kroku to i tak warto podjąć ten trud, aby w rezultacie móc zamieszkać „na swoim” i mieć da siebie miejsce do schronienia.

Stopka autorska: wniosek o pożyczkę hipoteczną – http://wniosekokredyt.pl/wniosek-o-pozyczke-hipoteczna/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz