Bułgarska Riwiera wraca do łask

W czasach PRL-u wielu marzyło o wakacjach w Bułgarii, ale niewielu było dane spełnić te marzenia. Po upadku komunizmu w Polsce i otworzeniu granic, Polacy masowo wyruszyli w celach wypoczynkowych i za pracą w dalszy niż ten sąsiedzki świat. Dziś, kiedy dobrze poznaliśmy i nasyciliśmy się atrakcyjnym Egiptem, Marokiem, Tunezją czy Turcją, powoli zaczynamy się ponownie zwracać w stronę Bułgarskiej Riwiery. Powodem tego nie tylko są ceny i odległość, ale autentycznie atrakcyjne bułgarskie kurorty, które po tylu latach przemian tego kraju odkrywamy na nowo. W dodatku do Bułgarii dostępne są bilety lotnicze na tanie loty.

Reklama

Bułgarska riwiera

Pogoda w Bułgarii nie ma się czego wstydzić. Średnia temperatura powietrza w lipcu i sierpniu wynosi 29 stopni Celsjusza, a wody w Morzu Czarnym, 26 stopni. Liczba godzin słonecznych jest imponująca, od 9 do 11. Ciepłolubne osoby mogą do Bułgarii przyjechać też w czerwcu i wrześniu, kiedy temperatura oscyluje między 23-26 stopni.

Warto odwiedzić Złote Piaski, żeby wręcz podziwiać tę turystyczną metropolię i cieszyć się proponowanymi przez nią wieloma atrakcjami, m.in.: nowoczesnymi polami golfowymi, kortami tenisowymi, kręgielniami, gabinetami masażu i odnowy biologicznej. Urlopuje się tu łącząc wypoczynek z rozrywką. Są w Złotych Piaskach miejsca, gdzie wino leje się tu strumieniami, noc nigdy się nie kończy, a restauracje serwują jedynie regionalne potrawy. Niestety kurort, może to co niektórych zasmucić, robi się coraz bardziej show biznesowy.

Bajecznym i zabytkowym miastem jest położony na skalistym półwyspie Neseber. Wypoczynek w nim jest polecany tym, którzy lubują się w architekturze i kulturze. Zatkną się w Neseberze spacerując jego siecią wąskich krętych uliczek z bizantyjską historią, ruinami murów obronnych, basztami i arkadami i starymi cerkwiami. Neseber ze względu na odkrywany w nim romantyzm, polecany jest też zakochanym. W tzw. nowej części znajduje się cała turystyczna infrastruktura z licznymi hotelami, pensjonatami, restauracjami i piaszczystymi plażami.

Inny kurort, Słoneczny Brzeg, posiadający niezliczoną ilość restauracji, barów i klubów, najchętniej odwiedzają rodziny z dziećmi. Poza malowniczą zatoką kusi on ich piaszczystą plażą, na której oprócz uprawiania sportów wodnych świetne warunki do zabawy w wodzie i przy niej mają i dzieci. Dla dorosłych wieczorami otwarte są puby i dyskoteki.

Riwiera Bułgarska kusi nas coraz ciekawszymi ofertami. Bułgaria jednak to nie tylko słoneczno-złociste plaże, kurorty uzdrowiskowe i ciepłe morze. Kraj ten dysponuje również świetnymi miejscami do jazdy na nartach. Standardem do alpejskich zimowych kurortów krok za krokiem, ale zbliża się Pamporowo, Borowec i Bansko, w których stale coś się rozbudowuje i modernizuje.

Warte uwagi w Bułgarii są liczne monastyry, cerkwie i zamki. Najważniejszym monastyrem jest zabytkowy Monaster Rylski, w którym zachowało się wiele kurhanów pochodzących z czasów starożytnych Traków, zamieszkujących niegdyś te tereny.

Stopka autorska: tanie loty – http://www.taniolatac.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz