Od czego zależy cena fototapety?

Fototapety uważane są powszechnie za jedną z tańszych opcji remontowych. W większości przypadków rzeczywiście ich cena może być określona jako konkurencyjna, choć gdyby nie porównywać jej do innych opcji to pewnie uznalibyśmy ją za sporą, ponieważ metr kwadratowy fototapety może kosztować nawet ponad trzysta złotych. Z drugiej jednak strony, najtańsze opcje zaczynają się już na poziomie czterdziestu do sześćdziesięciu złotych za metr, w zależności od sklepu. Z czego więc wynika tak duża różnica?

Reklama

fototapetaFototapety mogą być wykonywane z różnych materiałów i to już na tym etapie generowane są znaczne różnice w cenie. Najpopularniejsze fototapety lateksowe mieszczą się w środkowym przedziale cenowym i oferują niezłą jakość za względnie dobrą cenę. Tańsze od nich są tapety z PCV.

Ważnym czynnikiem, zarówno z punktu widzenia jakości fototapety i jej trwałości, jak też właśnie ceny jest rodzaj zastosowanego zabezpieczenia. Część fototapet nie jest zabezpieczana przed działaniem promieni UV i wilgoci, przy czym niektóre zawierają coś w rodzaju impregnatu i filtra w strukturze samego materiału, i te właśnie są droższe, a część jest niezabezpieczona właśnie ze względu na dążenie do obniżenia ceny. Laminaty płynne zimne są tańsze od płynnych ciepłych, a od tych ostatnich droższa jest folia ochronna oraz szyba.

Wszystkie te czynniki powodują z jednej strony dużą rozpiętość cenową, natomiast z drugiej, to właśnie im zawdzięczamy fakt, że fototapety możemy dobierać nie tylko wedle założeń estetycznych, ale także funkcjonalnych.

Stopka autorska: fototapety – http://minka.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz