Czy chemioterapia jest skuteczna?

Rak to wyjątkowa przypadłość, która w większości przypadków oznacza długotrwałe leczenie metodami, które niszczą zdrowie w inny sposób. Najczęściej w przypadku wszelkiego rodzaju chorób nowotworowych stosuje się leczenie zwane chemioterapią uważane za najskuteczniejszą metodę, która może nawet w niektórych przypadkach skutecznie zwalczyć raka całkowicie.

Reklama

chemioterapiaCzy jest to bezpieczna metoda? Zdecydowanie nie. Niesie ona za sobą cały szereg skutków ubocznych, których nie da się w żaden sposób uniknąć. Jednym z nich jest chociażby to, że bardzo szybko wypadają włosy, których odrastanie po skończeniu kuracji jest znacznie utrudnione i dlatego każdy kto choruje na raka jest kojarzony właśnie z tym, że w okresie leczenia nosi na głowie chustkę skutecznie zasłaniającą całą głowę. Dzięki temu nie widać powstającej często w miejsce wyjątkowo bujnych i pięknych włosów łysiny.

Kolejne nieprzyjemne skutki uboczne jakie niesie ze sobą chemioterapia to na przykład bardzo duże, trwałe osłabienie organizmu. Przez to osoba, która miała do czynienia z nowotworem już do końca życia musi się zmagać z licznymi chorobami, częstymi przeziębieniami czy też infekcjami grzybicznymi.

Jest również wiele przypadków raka kiedy nie da się go wyleczyć całkowicie przy pomocy chemioterapii, a jedynie spowalnia się wtedy jego rozprzestrzenianie. Taka osoba ma dużo większe trudności ponieważ, że jeśli chirurgicznie nie uda się usunąć tkanek nowotworowych to musi się z rakiem zmagać do końca życia i do tego odczuwać dotkliwe skutki chemioterapii.

Stopka autorska: chemioterapia – http://www.hipertermia.pl/chemioterapia.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.7/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz