Chiny – co warto zobaczyć?

Chiny to najpiękniejszy kraj na sąsiednim kontynencie. Mimo iż obywatele tego miejsca nie mają łatwo, to kwitnie tam turystyka, a to dzięki pięknym widokom i ciekawym atrakcjom turystycznym oraz zabytkom.

Reklama

ChinyBędąc w Chinach koniecznie należy zobaczyć słynny Mur Chiński (wszystkie przewodniki turystyczne to potwierdzają), który jest jedna z największych budowli na świecie (ciekawostką jest, że jest tak duży, że widać go z kosmosu).

Oczywiście Chiny to nie tylko ogromny mur, ale także ciekawa architektura, a w szczególności Zakazane Miasto, które było stolicą Chin przez ponad pięć wieków. W Chinach warto także odwiedzić takie miejsca jak Szkarłatno-Złotą Górę w Nankinie, Suzhou, Górę Jiuhua Shan, Huang Shan, Hua Shan i Emei Shan, Klasztor Xuangkong Su i wiele innych zabytków. Chiny są rozległym krajem, więc ciężko wymienić nawet mały procent atrakcji turystycznych, które oferują. Nawet jeśli wybierzemy się tam na okrągły miesiąc to nie zdołamy całkowicie poznać tego pięknego państwa. Jest to więc idealne miejsce na urlop.

Wyjeżdżając do Chin warto zaopatrzyć się w mapy turystyczne i nie planować wszystkiego z góry (oczywiście poza noclegami). Atrakcje turystyczne nie pozwalają obojętnie obok nich przejść, dlatego planując taką wycieczkę najlepiej zdecydować się na spontaniczne zwiedzanie. Jeśli zaplanujemy zbyt dużo to nie zdołamy się nacieszyć żadną atrakcją turystyczną, dlatego nie warto planować iż zwiedzi się więcej niż jedną okolicę w ciągu dnia. Wyjeżdżając do Chin warto także zaplanować sobie kilka dni wolnych, które będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel. Bardzo często podróżując po tym kraju znajduje się miejsca, w których chciałoby się zostać na dłużej. W takiej sytuacje dodatkowe dni są bardzo przydatne. W taki magiczny sposób działają szczególnie tereny górzyste z dala od wielkich miast. Już po pierwszym spojrzeniu na malownicze krajobrazy można się zakochać.

Gorąco Wam polecam wycieczkę do tego pięknego kraju i gwarantuję wam, że po odwiedzeniu tego kraju ciągle będziecie mieli mało i będziecie chcieli tam wrócić.

Stopka autorska: przewodniki turystyczne – http://www.bestmap.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz