Chirurgia plastyczna – czy warto?

Nie ma rozwiązań idealnych, o czym przekonało się wiele osób. Każdorazowe próby upiększania swojego ciała przy użyciu skalpela mogą spowodować nieodwracalne zmiany, które spotęguje efekt starzenia się. Skóra, która okala ludzkie ciało, niespecjalne dobrze znosi ingerencję w swoje struktury. Pomimo tego liczba kobiet, które decydują się na zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, z każdym rokiem jest coraz większa.

Reklama

kobietaPrawdą jest, że medycyna estetyczna na ogół przynosi krótkotrwałe efekty. Ciężko oszukać naturę i procesy starzenia, które każdy mieszkaniec tego świata ma zakodowane w łańcuchach DNA. Wydaje się, że w większości przypadków u kobiet usuwanie cellulitu to wyłącznie pójście na skróty. Ten sam efekt można przecież uzyskać poprzez zdrowy tryb życia i zrównoważoną dietę. Kto jednak bogatemu zabroni? Efekty usuwania zmarszczek przy pomocy laserowej techniki fraxel są na ogół zdumiewające, tylko że z upływem czasu nie wygrał jeszcze żaden chirurg.

Specjaliści chirurgii plastycznej każdego dnia pracują nad próbą przechytrzenia procesu starzenia. Co prawda jeszcze nikt nie wynalazł eliksiru młodości, jednak medycyna estetyczna posuwa się coraz bardziej do przodu w dziedzinie odmładzania ludzkiego ciała. Nowatorskie metody usuwania cellulitu sprawiają, że sam zabieg nie dość, że trwa chwilę, to nie niesie za sobą żadnych negatywnych konsekwencji czy komplikacji. Jedyną niewiadomą pozostaje tak naprawdę laser. Stosowana od niedawna technika fraxel wydaje się niesamowicie skuteczna, tylko nikt jeszcze tak naprawdę nie wie, w jakim stopniu będzie ona trwała.

Stopka autorska: medycyna estetyczna – http://www.arsestetica.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 4.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz